שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי: נתניהו טרם הפקיד את נכסיו הפיננסיים בנאמנות

לפי החוק, ראש הממשלה, השרים וסגני השרים נדרשים להפקיד את נכסיהם בידי נאמנות עיוורת בתוך חודשיים מרגע מינויים לתפקיד, דהיינו סוף חודש מאי. ל"כלכליסט" נודע כי ראש הממשלה נתניהו פנה למבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס בבקשה לקבל ארכה של עוד 30 יום להפקדת הנכסים בנאמנות

גולן חזני ושאול אמסטרדמסקי 07:0110.06.09

ראש הממשלה בנימין נתניהו טרם הפקיד את נכסיו הפיננסיים בידי נאמנות עיוורת, כך נודע ל"כלכליסט". לפי החוק, ראש הממשלה, השרים וסגני השרים נדרשים להפקיד את נכסיהם בידי נאמנות עיוורת בתוך חודשיים מרגע מינויים לתפקיד, דהיינו סוף חודש מאי.

 

ל"כלכליסט" נודע כי ראש הממשלה

נתניהו פנה למבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס בבקשה לקבל ארכה של עוד 30 יום להפקדת הנכסים בנאמנות. המבקר אישר את בקשת נתניהו. בו־בזמן נודע כי כמה שרים וסגני שרים עדיין לא הפקידו את נכסיהם.

 

החובה להפקיד את הנכסים מוטלת על השרים וסגניהם מכוח כללים שקבעה ועדה ציבורית, כדי למנוע ניגודי עניינים. לפי הכללים, על השרים להפקיד כספים וניירות ערך שיש ברשותם בהיקף כספי העולה על 200 אלף שקל בחברה לנאמנות במסגרת של "נאמנות עיוורת", כך שלא תהיה להם יכולת להשפיע על הרכב תיק ההשקעות שלהם בתקופת כהונתם. השרים יעקב נאמן, עוזי לנדאו, משה כחלון, סילבן שלום, בנימין בן אליעזר, יוסי פלד, יצחק הרצוג וסטס מיסז'ניקוב מסרו בתגובה לפניית "כלכליסט" כי העבירו את נכסיהם לנאמנות כחוק.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x