$
בארץ

מקורב לויליפוד: סלטי שמיר לא יהיו קלאבמרקט

בית המשפט ידון מחר בבקשת האחים ויליגר להוציא צו מניעה נגד יעקב גינצבורג ועמירם גיא המחזיקים ב-49% מסלטי שמיר. תגובת השניים לבית המשפט: האחים ויליגר מנסים להתחמק מתשלום

גלי ברגר 17:1224.05.09
"לא היינו מרוצים מהניהול של גינצבורג וגיא, אנחנו מאמינים שיש לנו את היכולת להשביח את החברה, ובגלל זה קנינו 51% ממנה", כך אמר היום (א') חבר ועדת הביקורת של וילי פוד, על הסכסוך המשפטי שהתגלע בין וילי פוד שבשליטת האחים צבי ויוסי ויליגר לבין עמי גינצבורג ועמירם גיא שמכרו
לאחים ויליגר את החברה בתחילת 2008.

 

בית המשפט אמור לדון מחר בבקשה לצו מניעה שהגישו האחים ויליגר נגד גינצבורג וגיא בבקשה למתן צווי מניעה שונים. בבקשה שהוגשה ביום חמישי נטען כי גינצבורג וגיא עשו בחברה כבשלהם, לא אפשרו להם למנות מנהל מטעמם, שינו את תקנון החברה בן לילה, לא אפשרו לחברי הדירקטוריון מטעם וילי פוד להשתתף בישיבות ועוד. פרט לדרך ההתנהלות טוענת וילי פוד כי גינצבורג וגיא הציגו להם נתונים כספיים לא נכונים.

 

לאחים יוסי וצבי ויליגר יש היסטוריה ארוכה עם יעקב גינצבורג, המחזיק יחד עם עמירם גיא ב-49% מסלטי שמיר. עוד לפני שמכר להם 51% בחברה אותה רכש בעצמו שנים ספורות קודם לכן, היה גינצבורג מנכ"ל רשת קלאבמרקט בשעת קריסתה, והמחיקה בגין הקריסה שבצעה וילי פוד עמדה על 7.2 מיליון שקל. גורם מקורב לחברה אמר אתמול: "שמיר לא תהיה קלאמברקט וגם לא המשביר".

 

עיקר המחלוקת, כך נראה, עומדת על הסכום ששילמו האחים ויליגר כמקדמה על רכישת סלטי שמיר. מבנה עסקת הרכישה קבע כי התמורה תהיה פי 5 מהרווח הנקי של שנת 2007 כפול האחזקה של וילי פוד (51%). לפי בקשת ויליפוד ביום ה-28 בינואר שילמה החברה 5 מיליון שקל לשניים מקדמה. לאחר קבלת הדו"חות המבוקרים לשנת 2007 הסתבר לאחים כי עליהם לשלם סכום נמוך יותר. ל"כלכליסט" נודע כי מדובר בסכום הנאמד ב-2.5 מיליון שקל בלבד, שכן הרווח הנקי עמד על 1 מיליון שקל – חצי ממה ששילמו להם בפועל.

 

בשלב זה החלה חליפת מכתבים בין הצדדים, מכתבים שמובאים כנספחים ונותרו חסויים בשלב זה, עד לשלב בו לטענת ויליפוד עשו השניים בחברה כבשלהם ולא נתנו דריסה רגל לוילי פוד.

 

את וילי פוד מייצגים עורכי הדין חדווה כהן הרמתי ומיכאל וקנין ממשרד מ.פירון ושות'.

 

היום הגישו גינצבורג וגיא את תשובתם לבית המשפט באמצעות עורך הדין מישל אוחיון, בה הם מבקשים לדחות את הבקשה של וילי פוד וטוענים כי למעשה האחים עושים הכל כדי להימנע מתשלום עבור החברה: "עסקיה של החברה התפתחו יפה והדו"חות הכספיים לרבעון הראשון ולששת החודשים הראשונים של שנת 2008 הציגו תוצאות חיוביות. לקראת פרסום הדו"חות הכספיים של תשעת החודשים הראשונים של שנת 2008, נזכרה המבקשת שההישגים הנאים של החברה בשנת 2008 יאלצו אותה לשלם למשיבים תוספת של כ-6 מיליון ש"ח. מכאן ואילך, החלה המבקשת לנקוט פעולות כדי לעוות את הדו"חות הכספיים של החברה לשנת 2008, והשתמשה לשם כך ב'שליטה האפקטיבית' שלה (כהגדרתה), בחברה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x