משפט

בית המשפט המחוזי אישר שורה של עיקולים נגד אמציה בונר מפרשת הירשזון

הסתדרות העובדים הלאומית ועמותת נילי הגישו את בקשת העיקולים במקביל להליך אזרחי שנפתח נגדו

הדר קנה 19:2121.04.09
בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר שורה של עיקולים עד לסכום של 1.37 מיליון שקל נגד אמציה בונר אחד הנאשמים בפרשת המעילה בהסתדרות העובדים הלאומית (הע"ל) ועמותת נילי. פרשה בה מעורב גם שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון.

 

הבקשה הוגשה על ידי הע"ל ונילי באמצעות עורך הדין נחום
פינברג. הע"ל ונילי ביקשו להטיל עיקולים על המטלטלין שבבית מגוריו בשכונת בבלי בתל אביב, על רכבו, על התשלומים שמגיעים לו לרבות פוליסת ביטוח, פקדונות, קופות חיסכון וכד'.

 

בונר שימש כחשב של עמותת ניל"י, שהורשע על פי הודאתו במסגרת עסקת טיעון, על חלקו במעילת המיליונים בסך של 3.9 מיליון שקל. בסוף נובמבר 2008 חתם על הסדר הטיעון, במסגרתו הסכים כי הודה והורשע בסעיפים של גניבה בידי מנהל, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, סיוע להלבנת הון אסורה, רישום כוזב במסמכי תאגיד וזיוף מסמך. עוד הוסכם כי על בונר ייגזר עונש של ארבע שנות מאסר בפועל וקנס בסך 3 מיליון שקל.

 

על פי הבקשה לעיקולים השיב בונר רק 2.5 מיליון שקל מתוך ה-3.9 מיליון שגנב. נגד בונר הוגשה תביעה אזרחית להשבת הכספים והע"ל טוענת כי יש חשש כי בונר לא יוכל להשיב את מלוא ההפרש שנותר בסך 1.36 מיליון שקל.

 

בתביעה האזרחית נגד בונר מצוין כי בונר הפר את חובת האמונים כלפי הע"ל ונילי ובכך הפר את חוזה העבודה שנחתם ביניהם ועל כן מבקש את השבת הכספים שלקח בונר מהקופה במלואה.

 

הע"ל ונילי טוענות כי אם בונר לא יוכל להשיב את חובו יגרם לה נזר אדיר ולכן היא מבקשת מבית המשפט שיאשר את העיקולים על רכושו. עו"ד איתן מעוז המייצג את בונר סרב להגיב לידיעה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x