• תפריט
בארץ

פעיל הליכוד שלומי עוז נפטר מדום לב בבולגריה

עוז בן ה-50 נחשב לאחד מראשי התומכים של אריק שרון במרכז הליכוד, וסייע לו להעביר כמה החלטות גורליות. בעבר ניהל את גביית החובות של משפחת אלפרון וישב בכלא

ynet 20:1216.04.09

פעיל הליכוד הוותיק והידוע, שלומי עוז, נפטר אחר-הצהריים (ה') מדום לב במהלך ביקור בבולגריה. עוז, בן 50 במותו, היה בעבר יו"ר סניף רמת-גן ונחשב לאחת מהדמויות המרכזיות של מרכז הליכוד במשך שנים.

 

עוז היה מתומכיו הבולטים של אריאל שרון במרכז הליכוד, וסייע לו להעביר

כמה החלטות גורליות. כמו כן, התגייס כדי לסייע לשרון במאבקים פוליטיים פנימיים. בהמשך קידם רבות את בנו, עמרי שרון, וסייע לו להיבחר לחבר כנסת.

 

שמו נקשר בעבר אל עולם הפשע, במיוחד למוסא אלפרון. בתחילת שנות ה-90 הורשע בקשירת קשר לסחיטה באיומים במסגרת פרשת האחים אלפרון, לאחר שניהל את מנגנון גביית החובות של המשפחה. במשך שנים טען כי ידיו נקיות ממעשים לא חוקיים מאז הורשע בגיל צעיר, וריצה עונש מאסר.

 

עוז ניהל יחד עם אשתו חברת אבטחה, שבמשך שנים ארוכות סיפקה שירותים לליכוד. לפני כחמש שנים ביטל בית המשפט מכרז של רשות שדות התעופה שבו זכתה החברה, לאחר טענות להטייה מסיבות פוליטיות. עוז פעל אז בבחירות הפנימיות בליכוד בין היתר עבור סילבן שלום. את המטה הפוליטי של שלום בבחירות הפנימיות בליכוד ריכז אחיו, צבי שלום, שכיהן כיו"ר רשות שדות התעופה.

 

ב-2004 אושפז עוז בבית החולים "איכילוב" בתל אביב לאחר שלקה בלבו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x