שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

העליון דחה את בקשת "מודיעין אזרחי": זכייתה במכרז הרכבת בוטלה

העליון השאיר על כנו פסק דין של בית המשפט לעניינים מנהליים שקבע כי מודיעין אזרחי צירפה תצהיר כוזב להצעתה. בכך התקבלה עתירתה של חברת השמירה שהתמודדה אף היא במכרז

איתי הר אור 16:4331.03.09

בית המשפט העליון קבע היום (ג') כי ביטול זכייתה של חברת מודיעין אזרחי במכרז הרכבת בידי בית המשפט לעניינים מנהליים בתל אביב - יישאר על כנו. מודיעין אזרחי ביקשה לעכב את ביצוע פסק הדין של בית המשפט לביטול זכייתה במכרז שאותו פרסמה רכבת ישראל באמצע 2008. ועניינו פיקוח במפגשי

מסילה-כביש, פיקוח וביקורת על פעילות מפקחים במפגשים והפעלת שני מוקדים מנהלתיים ומוקד מבצעי עבור חטיבת הבטיחות של רכבת ישראל.

 

חברת השמירה, המספקת את שירותי הפיקוח במפגשי מסילה-כביש החל משנת 2006 בשני האזורים, והתמודדה אף היא במכרז, סירבה להשלים עם זכייתה של מודיעין אזרחי ובשל כך פנתה לרכבת ישראל וטענה כי יש לפסול את הצעתה של מודיעין אזרחי שכן זו צרפה להצעתה תצהיר כוזב שלפיו בשלוש השנים האחרונות לא נכתבו לגביה חוות דעת שלילית או דו"ח ביקורת שלילי על ידי מי ממשרדי הממשלה בכל הנוגע לזכויות עובדים, בעוד שלאמיתו של דבר בסוף שנת 2006 ובתחילת שנת 2008 נכתבו לגביה דו"חות שליליים כאלה.

 

לאחר שוועדת המכרזים החליטה שלא לפסול את הצעת מודיעין אזרחי ולא לבטל את זכייתה, עתרה השמירה לבית המשפט לעניינים מינהליים בתל-אביב בבקשה להורות על פסילת הצעתה של מודיעין אזרחי במכרז ועל בטול החלטתה של ועדת המכרזים לבחור בה כזוכה נוכח התצהיר הכוזב אותו צירפה להצעתה.

 

בפסק דינו מתחילת פברואר 2009, קיבל בית משפט לעניינים מנהליים את עתירתה של חברת השמירה, וקבע כי משנחתם על ידי מודיעין אזרחי תצהיר כוזב ומשאין חולק כי היא הייתה מודעת לקיומם של דו"חות ביקורת שליליים לגביה - יש לפסול את הצעתה.

 

מודיעין אזרחי טענה מצידה, בין היתר, כי הפגם הנטען הוא לכל היותר טכני במהותו ואינו מצדיק את פסילת ההצעה, בין היתר כיוון שלא היה בו כדי לתת לה כל יתרון בלתי הוגן על פני יתר המציעים והוא לא הגביר את סיכוייה לזכות. מודיעין אזרחי טענה עוד כי גם השמירה חתמה על אותו תצהיר על אף קיום דו"חות שליליים נגדה וכי ההבחנה שערך בית המשפט בין הדו"חות שנכתבו בעניינה שלה לבין הדו"חות שנכתבו בעניינה של השמירה אינה יכולה לעמוד.

 

בית המשפט דחה את בקשת מודיעין אזרחי לעיכוב ביטול זכייתה וקבע כי בעל דין אשר זכה בהליך משפטי זכאי לממש את פירות זכייתו באופן מיידי וכי הגשת ערעור על פסק הדין אין בה, כשלעצמה, כדי לעכב את ביצועו.

 

עוד קבע בית המשפט כי נראה על פני הדברים, שסיכויי הערעור אינם מצדיקים היעתרות לבקשה: "מודיעין אזרחי טוענת כי אם לא יעוכב ביצוע פסק הדין תחל השמירה ליתן את השירותים לרכבת ישראל במחוז הצפוני בהתאם להסכם החדש, הצפוי להיכנס לתוקפו ביום 1.4.2009, ונוכח 'מעשה עשוי' זה יהיה קושי להשיב את המצב לקדמותו אם תזכה בערעור. אולם, כבר במצב הדברים הנוכחי מספקת השמירה את השירותים לרכבת ישראל (בשני המחוזות) והעובדה שתנאי מתן השירותים ישתנו בהתאם להסכם החדש אין בה כשלעצמה כדי לבסס קיומו של נזק בלתי הפיך", נכתב בפסק הדין.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x