שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מבקר המדינה: יש להתערב בסוגיית שכר הבנקאים

מיכה לינדנשטראוס אמר בכנס לשלום הילד כי הפערים שנוצרו בין השכר המופקע לבין כמות הילדים מתחת לקו העוני הם עצומים, וכי ההודעות האחרונות על קיצוץ בשכר המנהלים הינן "לעג לרש"

כתב כלכליסט 14:5416.02.09

מבקר המדינה, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, אמר היום (ב'), בכנס באר שבע לשלום הילד שנערך באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, כי יש להתערב לאלתר בסוגיית שכר הבנקאים.

 

במושב הפתיחה של הכנס ציין לינדנשטראוס כי מנכ"לית אחד הבנקים הגדולים בישראל משתכרת 9 מליון שקל בשנה, מנכ"ל
בנק אחר -10.2 מליון, ומגדיל לעשות מנכ"ל בנק גדול אחר, המשתכר 17.6 מליון שקל בשנה.

 

ראשי בנק הפועלים אמנם הודיעו על קיצוץ שכר המנהלים, אך לדעת לינדנשטראוס "זהו לעג לרש". לינדנשטראוס: "הפערים הנוצרים בין השכר המופקע לכמות הילדים מתחת לקו העוני הם עצומים. יותר ממיליון ושש מאות אלף נפשות נמצאות מתחת לקו העוני, כאשר ההכנסה האפסית של משפחות עניות בישראל אינה מאפשרת קיום בכבוד".

 

לדבריו של מבקר המדינה "איבדנו את הסולידריות החברתית ולא ברור איזו תקווה נותרה לנו". מבקר המדינה מתח ביקורת על התקשורת אשר אינה נותנת ליבה אל הילדים העניים ש"אינם מצטלמים יפה, ומטרידים בנוכחותם המפריעה את מנוחת השבעים".

 

בהתייחסות לשחיתות הציבורית ולחקירות המתמשכות של נבחרי הציבור, הביע מבקר המדינה את צערו על כך שחלק מהחקירות מתמשכות זמן רב. לטעמו, התמשכות החקירה היא בגדר שיהוי הדין ויש בינו לבין עיוות הדין מרחק קצר. לינדנשטראוס התייחס בדבריו גם לנושא אלימות במשפחה נגד קטינים. לדבריו, משרד מבקר המדינה בודק בימים אלו כיצד ייתכן כי תיקים נגד קטינים נשארו פתוחים חודשים ארוכים, לעיתים אף שנים. הוא ציין כי משרד מבקר המדינה התריע על מחסור בתקנים של כ-240 קציני המבחן וכ-50 עובדי מנהל במשרד העבודה והרווחה, על מנת שהמשרד יוכל למלא את מחויבויותיו על פי חוק.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x