שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

פלסאון מפטרת כ-4% מעובדיה

החברה הודיעה כי מדובר בצעד נוסף במהלכים שנעשו לאחרונה כהערכות למול אי הוודאות לגבי המשך הביקושים

כתב כלכליסט 13:0916.02.09

חברת פלסאון, העוסקת בייצור ושיווק מוצרים טכניים מחומרים פלסטיים, הודיעה היום (ב') כי היא מפטרת כ-4% מעובדיה, כ-70 עובדים, רובם בישראל, ביניהם שכירים ותושבי קיבוץ. מהחברה נמסר כי הפיטורים הם צעד נוסף במהלכים שנעשו בחודשים האחרונים כהערכות למול אי הוודאות לגבי המשך הביקושים.

 

פלסאון, הנסחרת בבורסה של ת"א והמוחזקת בכ-70% ע"י קיבוץ מעגן מיכאל, היא חברה בינלאומית המייצרת אביזרי חיבור לצנרת, אביזרים לענף הלול, מוצרים סניטאריים וכלי קיבול פלסטיים. החברה מעסיקה כ-1,500 עובדים. בארץ מועסקים כ-1,000 וביתר העולם כ-500. שני שליש מהמועסקים באתר הייצור במעגן מיכאל שכירים ושליש הם תושבי הקיבוץ.

 

מפעל פלסאון. כ-70 מפוטרים מפעל פלסאון. כ-70 מפוטרים צילום: ערן יופי כהן

 

מנכ"לית החברה, טובה פוזנר חנקין, אמרה כי "במהלך 2008 וכפי שדווח בדוחות הרבעוניים של החברה, הושפעו תוצאות החברה מעליות במחירי חומרי גלם מחד וירידות בשערי החליפין של המטבעות בהן היא מוכרת את מוצריה מאידך, זאת בעוד הפעילות הייצורית גדלה.

 

פלסאון מסרה בהודעתה כי היא בוחנת את המתרחש בעולם, המשברים הפיננסים, המיתון והתחזית המעורפלת לגבי העתיד ומחליטה לנקוט בצעד נוסף על מנת להתאים את ההוצאות לאפשרות של נסיגה ברמת הביקושים.

 

"הפיטורים הם צעד כואב אך מחויב כדי להבטיח את חוסנו של הארגון ויכולתו להתמודד עם תנאי שוק לא ברורים", נמסר בהודעת החברה. 

 

החברה הודיעה בנוסף כי המהלך לצמצום כ"א בוצע בפועל וכי ההוצאות בגינו הינן זניחות. החיסכון העתידי הצפוי, במונחים שנתיים, הינו כ-9 מיליון שקלים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x