$
בארץ

הדיון בהשוואת זכויות אלמן ואלמנה בקרנות הפנסיה הוותיקות נדחה לאחרי הבחירות

הדיון שאמור היה להתקיים היום בוועדת הכספים, בהתאם לפסיקת בג"צ בנושא, נדחה לבקשתו של ח"כ חיים כץ מהליכוד. ח"כ כץ: "אחרי הבחירות נצליח להביא למימון הנושא באמצעות המדינה". הגמלאים: "הליכוד שוב פוגע בנו"

שאול אמסטרדמסקי 16:2904.02.09

מפלגת הגמלאים מתקוממת על דחיית הדיון בשינוי תקנון קרנות הפנסיה הוותיקות, שהיה אמור להשוות את זכויות האלמנים לזכויות האלמנות, בהתאם לפסיקת בג"צ בנושא. משרד האוצר הביא את שינוי התקנון לוועדת הכספים כבר לפני שבועיים, אך הדיון בנושא נדחה. הבוקר (ד') התברר, כי לבקשתו של ח"כ

חיים כץ (ליכוד), הנושא לא יעלה לדיון עד לאחר הבחירות, וועדת הסכמות של הכנסת לא אישרה לוועדת הכספים לדון בנושא.

 

ממפלגת הגמלאים נמסר, כי "שבוע לפני הבחירות, שוב מוכיח הליכוד, כבעבר, את עמדתו כלפי ציבור הגמלאים ואת הקלות בה הם פוגעים בציבור זה". על פי השר לענייני גמלאים, רפי איתן, משרד האוצר התחייב, כי במסגרת חקיקה עתידית, תישא המדינה במימון השוואת הזכויות של האלמנים לאורך שנת 2009, והחל משנת 2010 המימון ייעשה על ידי העמיתים בקרנות הפנסיה הוותיקות. ממשרד האוצר נמסר בתגובה לטענה זו, ש"לא היה ולא נברא".

 

ח"כ חיים כץ אמר ל"כלכליסט" בתגובה, כי "אין אחד כמוני שמעוניין בהשוואת הזכויות. נפגשתי עם נציגי האוצר בנושא מימון העלות. על פי האוצר, עלות המהלך נאמדת ב-1.4 מיליארד שקלים בשנה. זה כסף שיבוא מהעמיתים. לא ייתכן כי 600 אלף עמיתים יממנו את התוספת הפנסיונית של 3,000 אלמנים. ביקשתי לדחות את הנושא לאחרי הבחירות, מתוך התחייבות, כי לאחר החלפת השלטון נצליח להביא את המימון מן המדינה".

 

ח"כ שלי יחימוביץ' (עבודה) הביעה בוועדה תמיכה בעמדתו העקרונית של ח"כ כץ, לפיה לא יעלה על הדעת כי מימון המהלך ייעשה על חשבון העמיתים בקרנות הפנסיה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x