שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

רכבת ישראל תפצה את טר-ארמה ב-630 אלף שקל בגלל ביטול הסכם

ביהמ"ש קבע, עם זאת, כי הרכבת הפרה את ההסכם כדין ובכך דחה את תביעת טר-ארמה, לקבלת פיצוי מהרכבת על אבדן רווח של 1.5 מיליון שקל

מארק שון 18:2628.01.09

רכבת ישראל תשלם לחברה הקבלנית טר-ארמה כ-630 אלף שקל החזר הוצאות, על עבודה שהתבטלה בשל היעדר היתרי בנייה. כך קבע לאחרונה בית המשפט המחוזי-מרכז בפתח-תקווה. השופטת מיכל נד"ב קבעה, כי רכבת ישראל הפרה את ההסכם, אולם עשתה זאת כדין, ובכך דחתה את בקשת טר-ארמה לקבלת פיצוי בגין

אובדן רווח.

 

טר-ארמה זכתה במהלך 2004 במכרז להקמת גשר כביש באזור יישוב סגולה וביולי 2005 חתמו הרכבת והחברה על חוזה לביצוע העבודות, תמורת כ-12.8 מיליון שקל. בפברואר 2006 קיבלה ועדת הערר לתכנון ובנייה את הערר שהוגש על תוכניות הבנייה ומנעה את ביצוע העבודות.

 

רכבת ישראל טענה להגנתה, כי במכרזי ההסכם נכתב, כי תחילת ביצוע העבודות תלוי עדיין בקבלת אישורים והשופטת קבעה אף היא, כי למרות טענותיה של טר-ארמה, החברה היתה מודעת לעובדה, שהעבודה מושהית בשל היעדר היתר בנייה.

 

כאמור, בית המשפט קיבל בכך למעשה את הסיכום המוקדם של החברה עם מנהל הפרוייקט מטעם הרכבת, המהנדס בני פרידמן, ודחה את תביעתה של טר-ארמה לקבלת פיצוי של כ-1.5 מיליון שקל, המהווים אובדן רווח בשיעור 12% מהתמורה של החוזה המקורי. השופטת אף כתבה, כי על מנת לפייס את דעתה של טר-ארמה, גם במקרה שהשופטת היתה מאשרת להם קבלת פיצוי על אבדן הרווח, הרי שהחברה לא היתה צפויה להרוויח את הסכום שדרשה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x