שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נתניהו: "אם אבחר - תיק האוצר יישאר בליכוד"

במסיבת עיתונאים שערך מועמד הליכוד לראשות הממשלה אמר כי אם ינצח בבחירות יפחית את המס המקסימלי מ-46% היום ל-35%

צמרת פרנט 14:0627.01.09
"במידה ואכנס לתפקיד ראש הממשלה, אפחית מיסים כחלק מתוכנית כלכלית כוללת", אמר היום (ג') ח"כ בנימין נתניהו, במהלך מסיבת עיתונאים שערך בבית ז'בוטינסקי בתל אביב. "נפחית את המס המקסימלי מ-46% היום ל-35% ואת מס החברות מ-24% ל-18%", אמר נתניהו.

נתניהו. "אפחית מסים" נתניהו. "אפחית מסים" צילום: עטא עוויסאת

 

"בניגוד למדינות אחרות, יותר קל להפוך את המגמה במשק קטן כמו בישראל" , אמר נתניהו: "ייתכן שהמהלכים ידרשו מאיתנו גירעון זמני, אך עדיף שהגירעון יגיע מהפחתת מיסים מאשר מהגדלת ההוצאות".

 

במסיבת העיתונאים בה פרש נתניהו את עיקר מרכיבי התוכנית הכלכלית שיש בכוונתו ליישם, אם ייבחר לראשות הממשלה, נכחו גם שרי האוצר לשעבר בממשלת הליכוד ח"כ סילבן שלום, דן מרידור ויעקב נאמן.

 

"בנק ישראל אמר אתמול כי עד סוף השנה יתווספו 50 אלף מובטלים, התוכנית תהפוך את המגמה, תביא לצמיחה ויצירת מקומות עבודה חדשים", אמר נתניהו. לדבריו, הפחתת המיסים תעודד שינוי, והשקעה במשק: "לעובד יישאר יותר כסף בכיס ויהיה כדאי לו להשקיע במדינה", אמר נתניהו. יישום התוכנית יתחיל לדברי נתניהו מיד במידה וייבחר לתפקיד, ותתפרש על גבי ארבע שנים.

 

"ישראל נתונה במשבר אשראי חריף ויש לטפל בו מיידית", הוסיף נתניהו: "הורדת ריבית דרמטית אם היא לא מתורגמת להספקת אשראי היא לא רלוונטית. יש לנו את הערבויות האמריקאיות כאשראי חיצוני של מיליארדי דולרים בהן לא השתמשנו עד כה, ואשראי כזה לא מתחרה עם האשראי המקומי".

 

רפורמות בתחבורה ובנדל"ן

 

נתניהו מציע לחזור לנתיב הרפורמות שביצע בעבר ולהתמקד בשתיים עיקריות. הראשונה בתחום התחבורה והשנייה בתחום הנדל"ן. לדברי נתניהו יש לפתח תשתית רכבות לגליל ולנגב, כבישים מהירים וחיבור אשדוד לאילת באמצעות רכבת: "פיתוח שוק הנדל"ן יחד עם תשתית הרכבות, ייצור תמריץ גדול מאוד למשקיעים", אמר נתניהו: "יש לנו מדינה קטנה ויש לנו אפשרות לפתח עתודות קרקע שיתנו תנופה וחזון".

 

חלק מהתוכנית שהציג נתניהו כוללת גם את תחום המחקר והפיתוח: "אנחנו רוצים לשמר את גרעין הידע החזק שלנו, זה בפירוש מצדיק הגדלה של תקציב שיוטה לעסקים קטנים ובינוניים, יעודד צמיחה והשקעות שיובילו לכניסה של הייטק מחו"ל".

 

נתניהו הוסיף כי יש בכוונתו לשמור את תיק האוצר והחינוך במפלגת הליכוד אחרי הבחירות ולהמשיך להיות מעורב בהתווית מדיניות כלכלית לנוכח המשבר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x