$
בארץ

כימאגיס תפטר 10 עובדים

במפעל חברת-הבת של פריגו ברמת-חובב מועסקים כ-250 עובדים, רובם מאוגדים בהסתדרות. העובדים שיפוטרו מועסקים בחוזים אישיים. ההסתדרות הקימה חדר מצב העוקב אחר התמודדות מקומות העבודה בנגב עם המשבר

מיקי פלד 18:3415.12.08

כימאגיס, חברה-בת של פריגו, תפטר 10 עובדים ממחלקת המחקר והפיתוח שלה. במפעל החברה, המייצר חומרי גלם לתרופות ברמת-חובב, מועסקים כ-250 עובדים בסך הכל, רובם התארגנו לאחרונה בהסתדרות אולם, העובדים המפוטרים מועסקים בחוזים אישיים, שאינם תחת ההסכם הקיבוצי. החברה אף צמצמה את

השעות הנוספות לעובדיה.

 

בעקבות הפיטורים התקיימה אתמול (א') במפעל ברמת חובב אסיפה, בה שוחח יו"ר מרחב הנגב של ההסתדרות, מאיר בביוף, עם העובדים במפעל. באסיפה לא הוחלט על צעדים אופרטיביים כלשהם.

 

בביוף הקים בשבוע שעבר חדר מצב המפקח על מקומות העבודה באזור הנגב, לאור המשבר הכלכלי והחשש מפני גל פיטורים גדול באזור. עם זאת, בהסתדרות מדגישים, כי לפי שעה לא ידוע על פיטורי עובדים נוספים כתוצאה מהמשבר.

 

מאיר בביוף אמר היום: "מיד עם הסימנים הראשונים המבשרים את היקפו של המשבר הכלכלי, החלטנו לא לחכות וליזום יציאה מאורגנת ואינטנסיבית למקומות העבודה בשטח. החריש העמוק אותו אנו מבצעים נועד שלא לאפשר מצב בו נהיה מופתעים".

 

הוא הוסיף, כי "לצד הדאגה לעובדים, אנו מבינים גם את הצורך של מקומות העבודה להתמודד עם המשבר ולהתייעל. אנו נכונים לפעול בשיתוף עם כל מקום עבודה בנגב, על מנת לבחון את כל הפתרונות האפשריים המתחייבים מהמצב ובלבד, שפיטורי עובדים יהיו האופציה האחרונה המונחת על השולחן".

 

"אין ספק", אמר בביוף, "כי ימים אלו הם ימי המבחן של ההסתדרות בנגב ושל העבודה המאורגנת".

 

תגובת כימאגיס לא התקבלה עד לעת הזו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x