$
משפט

18 חודשי מאסר לעורך דין שהורשע בגניבה

עו"ד אלימלך בירנברג מונה לנאמן על כספים שהגיעו ממכירת קרקע - ומשך 780 אלף שקל. הוא ישלם פיצוי של 40 אלף שקל

איתי הר אור 12:0014.12.08
עוד מקרה של עו"ד שהורשע בגניבה: בית משפט השלום בתל אביב גזר בשבוע שעבר 18 חודשי מאסר בפועל על עו"ד אלימלך בירנברג, שהורשע בעבירות של גניבה בידי מורשה.

 

לפי גזר הדין, בסמוך לפברואר 2003, מונה בירנברג לנאמן על כספים שהגיעו לחברת עץ ערמונים ממכירת חלקת קרקע בדימונה,

ולצורך כך פתח חשבון נאמנות שבו הוא היה מורשה החתימה היחידי.

 

בירנברג הורשע כי בשנים 2005-2003, ב-22 הזדמנויות שונות, משך מכספי הנאמנות, ללא ידיעת והסכמת עץ ערמונים, סך כולל של כ-780 אלף שקל, ונטל סכום זה לעצמו.

 

תחיל הודה בירנברג במסגרת הסדר טיעון, שבמסגרתו  הוסכם כי בכפוף לכך שיפצה בתוך 4 חודשים את החברה בסכום הגניבה, תעתור הפרקליטות להשתת עונש מאסר בן 15 חודשים. ואולם לאחר ארבעה חודשים, התבר כי בירנברג לא עמד בהתחייבותו להשיב את סכום הגניבה, ומשכך - שונה הסדר הטיעון, ולפיו הוצב רף עליון של 36 חודשי מאסר בפועל.

 

בין היתר, כתב בית המשפט בהחלטתו: "נדמה שלא יכול להיות ויכוח כי העבירה שבה הורשע הנאשם, על נסיבותיה הספציפיות היא עבירה חמורה ביותר. חומרה עקרונית נודעת לעבירה של 'גניבה בידי מורשה' באשר מבצעה אינו חוטא רק בשליחת יד בכספי הזולת, אלא גם מפר את האמון שניתן בו כמי שהופקד על שמירת אותם כספים".

 

בית המשפט הוסיף כי "הדבר חמור במיוחד, כאשר העבירה מבוצעת על ידי עורך דין, מי שיחסי אמון הם בבסיס מקצועו. אם לא ניתן יהיה לסמוך על עורך דין בתפקידו כנאמן על כספי לקוחותיו - אנה אנו באים?"

 

שופטת בית המשפט השלום בתל אביב, גיליה רביד, גזרה על בירנברג 18 חודשי מאסר בפועל, 12 חודשי מאסר על תנאי, וחייבה אותו בתשלום פיצוי בסך 40 אלף שקל לחברה.  

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x