$
משפט

20 חודשי מאסר בפועל למפקח לשעבר במס הכנסה שהעביר מידע לחוקר פרטי

על חיים ליבוביץ', שהורשע במרמה והפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע ופגיעה בפרטיות, יהיה לשלם גם קנס בסך 10,000 שקל. 4 מעורבים אחרים בפרשה, עובדי בזק, הביטוח הלאומי והחוקר הפרטי, הורשעו גם הם ונגזרו עליהם קנסות ועונשי מאסר

הדר קנה 14:1503.12.08
בית משפט השלום בתל אביב גזר 20 חודשי מאסר בפועל וקנס כספי בסך 10,000 שקל על חיים ליבוביץ', מפקח לשעבר במס הכנסה, שהורשע בשימוש אסור במאגרי מידע של מס הכנסה והעברת מידע לשימושו של חוקר פרטי.

ליבוביץ' הודה והורשע, במסגרת כתב אישום מתוקן, בעבירות של מרמה והפרת אמונים,

קשירת קשר לביצוע פשע ופגיעה בפרטיות.

 

כתב האישום בעניין הוגש בשנת 2006 כנגד 4 חשודים: ליבוביץ', פקידת הגבייה בסניף הביטוח הלאומי בת"א, שירי להב, עובד בזק, יוסף פלישמן, ועובד החברה לשעבר, ליאור גונן. אלה הואשמו בכך שנהגו להעביר בשנים 2005/6 לחוקר הפרטי אמיר בן-נאים, בעליו של משרד תכלית שירותי חקירה ומידע עסקי מת"א, לפי דרישותיו, מידע מתוך מאגרי המידע של מס הכנסה, המוסד לביטוח לאומי ובזק בתמורה לשוחד.

 

עונשם של שלושת המעורבים האחרים בפרשה כבר נגזר. על להב נגזרו 12 חודשי מאסר בפועל, על פלישמן וגנון -קנס גבוה ועבודות שירות ואילו בן-נאים נידון לשנתיים מאסר בפועל וקנס בסך 150 אלף שקל.

 

השופט חנן אפרתי כתב היום בגזר הדין: "מוצא אני חומרה במעשים ובעברות של הנאשם, שהיה היוזם, המדיח והמסית. עסקינן במספר רב של עבירות לאורך זמן, כאשר הללו בוצעו במודע ואגב נקיטת זהירות הסוואה וטשטוש".

 

עוד כתב השופט: "בנוסף להפרת האמון ע"י הנאשם, אמון שנתנה המעבידה - המדינה - באמצעות רשות המיסים בעובדה הבכיר, הנאשם פגע בערך חברתי מוגן וחשוב אחר והוא יחסי האמון שציבור האזרחים נותן ברשויות הממלכתיות המנהלות מאגרי מידע, שצנעת המידע האישי האגור בהם לא תהיה מופקרת".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x