שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הסתיים הדיון המיוחד בלשכת רה"מ; אולמרט לנתניהו: מודה לך על תמיכתך בתוכנית

ברק, לבני ונתניהו הסכימו בתום הפגישה לתמוך בתוכנית ההאצה של האוצר והוסיפו, כי יש לפעול לפרישת רשת ביטחון רחבה לחיסכון הפנסיוני. בפגישה הציגו שר האוצר ואנשי משרדו את החלקים השונים של תוכניות ההאצה שחוברו במשרד. בר-און: "לא להתנות תוכנית בתוכנית"

שאול אמסטרדמסקי 17:5427.11.08

פגישתם של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, עם ראשי המפלגות הגדולות הסתיימה לפני דקות אחדות. לפגישה היום (ה') הוזמנו יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, יו"ר מפלגת העבודה, אהוד ברק, וכן יו"ר קדימה, ציפי לבני. עוד השתתפו בפגישה: שר האוצר, רוני בר-און, צמרת משרד האוצר, בנק ישראל ומשרד ראש הממשלה.

 

בתום הפגישה הסכימו ראשי הסיעות לתמוך בתוכנית ההאצה של משרד האוצר, אולם הוסיפו, כי במקביל, יש לפעול לפרישת רשת ביטחון רחבה לחיסכון הפנסיוני של הציבור, שנפגע עקב המשבר הכלכלי.

במהלך הפגישה הציגו בר-און ואנשי האוצר את החלקים השונים של תוכניות ההאצה שחוברו במשרד האוצר, על מנת לקבל את תמיכתם של ראשי המפלגות.  

 

בפתח

הדיון אמר ראש הממשלה: "זימנתי את ראשי הסיעות לדיון הזה כדי שנוכל להגיע למידה מקסימלית של הסכמה, מאחר ומדובר בתוכניות בסדר גודל רחב והסכמה לאומית חשובה במקרה זה. אני מתכוון לקיים גם פגישות אישיות עם מספר שרים וכן עם יו"ר ההסתדרות ונשיא התאחדות התעשיינים, במטרה לייצר הסכמה רחבה ביותר על נושאים אלו, החשובים למשק הישראלי".

 

אולמרט הודה ליו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, על תמיכתו בממשלה בנושא זה. "אין ספק שאנו צריכים להוציא את המחלוקות הפוליטיות מהדיון ולגבש עמדה מקצועית, כדי לתת מענה יעיל ביותר לבעיות עימן מתמודד המשק הישראלי".

 

השר בר-און אמר בפגישה, כי "מדובר בתוכניות בהיקף משמעותי ביותר, הכוללות הזרמה של 11 מיליארד שקלים כערבויות לשוק ההון, וכן הקצאה של מיליארדים רבים לתחום הריאלי, לעידוד מחקר ופיתוח ולסיוע לשוק העבודה. אנחנו ממליצים להתקדם מיידית בתכניות המוצעות, משום שזו הדרך האמיתי להגן על חסכונות הציבור. קיימת דחיפות גדולה לאשר את התוכניות שגיבשנו, שכן שנת התקציב הולכת ומסתיימת ואסור שמטעמי בחירות ייעצרו התוכניות להאצת המשק".

 

בר-און קרא למשתתפים "שלא להתנות תוכנית בתוכנית. יש לטפל טיפול מוקדם בכשלי שוק ובהזרמת דם חדש למערכת. כל עיכוב עלול לגרום נזק לכלכלה הישראלית".

 

בהתייחסו לרשת הביטחון לחיסכון הפנסיוני אמר בר-און: "אני ער לוויכוח המתנהל סביב ההגנה על החסכונות הפנסיוניים. לצערי, על רקע הבחירות וההתבטאויות הרבות בנושא נקלענו למצב בו הציפיות בשמיים. חלקים בציבור חיים באשלייה כאילו יש פתרונות קסם, בעוד כולנו יודעים שאין. זו ההזדמנות להציג את הנתונים המדויקים, המראים כי מרבית האוכלוסייה המבוגרת כבר מוגנת וכי לא קיימות רשתות ביטחון שכאלה במדינות אחרות בעולם. חשוב שתדעו מהן ההשלכות של רשת כזו על הכלכלה הישראלית בשנים הבאות".

 

ברק רוצה לשתף את עיני וברוש

 

טרם הפגישה בלשכת ראש הממשלה נועד יו"ר מפלגת העבודה, אהוד ברק, עם יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, ונשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, לדיון בתוכנית הכלכלית הנדרשת לנוכח המשבר.

 

בתום הפגישה נמסר, כי ברק, עיני וברוש היו תמימי דעים, כי נחוצה תוכנית רחבת היקף, שתעניק רשת ביטחון לקרנות הפנסיה ולקופות הגמל, לאוכלוסיה רחבה יותר מהמוצע ושתיקח בחשבון את ההפסדים המשמעותיים השנה. השלושה הסכימו, כי נחוצה הרחבה תקציבית לטיפול במשבר ומניעת אבטלה. השר ברק שב וקרא לשיתוף עיני וברוש בשולחן עגול להידברות ולטיפול יעיל במשבר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x