שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

9 חודשי מאסר וחצי מיליון שקל קנס למפעיל גן אירועים בשל עבירות בנייה

המפעיל של הגן "בוסתן האלה" הורשע בביצוע עבירות של בנייה ללא היתר. גזר הדין ניתן בהמשך לפעילות האכיפה המתרחשת לאחרונה כנגד גני אירועים הפועלים בניגוד לחוק

איתי הר אור 17:2623.11.08
ביהמ"ש השלום בירושלים גזר ביום חמישי 9 חודשי מאסר בפועל, 3 חודשי מאסר על תנאי וקנס כבד בסך של חצי מיליון שקל על מפעיל גן האירועים "בוסתן האלה" בעמק האלה. מפעיל הגן, משה אילן, הואשם בביצוע עבירות של בנייה ללא היתר. בנוסף ניתן צו הריסה חלקי למקום.

 

אילן, 

שנצטווה בתחילת מרץ 2003 להרוס תוספת למבנה, הואשם כי הפר את צו בית המשפט וכי אף ביצע עבודות בנייה נוספות. אילן הואשם כי השתמש במבנים לצרכי מסחר בלא היתר, בעוד שייעוד הקרקע הוא חקלאי.

 

התובע, עו"ד אריה אגולסקי, טען כי אילן הפר צו הריסה שיפוטי במשך תקופה ארוכה, וכי לעבירות יש משמעות כלכלית ניכרת.  בנוסף טענה המדינה, כי לעבירות היבטים הנוגעים לציבור הרחב, אשר מגיע לאירועים ואינו מודע לכך שהמקום אינו מוסדר מבחינת תכנון ובנייה, רישוי עסקים, בטיחות ואיכות הסביבה.

 

בית המשפט קבע כי מדובר למעשה בעסק גדול של מסעדה ואולם שמחות וחתונות בשטח של כ 404 מ"ר, בשטח חקלאי פתוח. בין היתר, ציטט השופט יצחק מילנוב את דבריו של השופט מישאל חשין, ולפיהם "אכן כן: תופעת הבנייה הבלתי חוקית הפכה מכת מדינה – ברבות הימים והשנים צירפה עצמה מכה זו לעשר המכות".

 

ביהמ"ש קיבל את עמדתה של המחלקה לאכיפת דיני מקרקעין בפרקליטות המדינה, לפיה יש לקבוע רף ענישה מחמיר לעבירות תכנון ובנייה במיוחד כשמדובר בעבירות על רקע כלכלי-מסחרי. גזר הדין ניתן בהמשך לפעילות האכיפה, במסגרתה בוצעה לאחרונה הריסה של מספר גני אירועים, ביניהם "הגן הקסום", והורחבו פעולות האכיפה נגד גני האירועים הבלתי חוקיים ברחבי הארץ.

 

עו"ד גדעון בן-אור, פרקליטו של משה אילן, מסר לכלכליסט כי: "ביהמ"ש עיכב ב-45 יום את ביצוע כל מרכיבי גזר הדין כדי לאפשר לנו לערער לבית המשפט המחוזי, ואנו מתכוונים לעשות זאת".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x