$
משפט

אישום: שיווקו במרמה קרקעות בהונגריה ויחידות נופש במיליוני שקלים

אבירם רוזנברג ונתנאל מרציאנו מואשמים כי נהגו ליזום פנייה לבעלי יחידות נופש, פיתו אותם להגיע לפגישה במשרדי החברה, והציעו להם את שירותיהם במכירת היחידה באמצעות מצגי שווא. כמו כן הם מואשמים כי ניסו למכור לבעלי היחידות במרמה קרקע בהונגריה

איתי הר אור 13:1423.11.08
לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגש שלשום (ו') כתב אישום כנגד אבירם רוזנברג ונתנאל מרציאנו, הנאשמים כי קשרו קשר לקבלת כספים במרמה מבעלי יחידות נופש, כאשר הציגו את חברתם, "רויאל קונקשין בע"מ", כעוסקת במכירה חוזרת, פרסום ושיווק של יחידות נופש ברחבי הארץ ובעולם. על פי האישום,
השניים הונו בעלי יחידות נופש שביקשו להשתחרר מן הבעלות עליהן.

 

על-פי כתב האישום, באמצע מאי 2006, ייסד רוזנברג, על דעת מרציאנו, את חברת "רויאל קונקשין בע"מ", ונרשם כבעל המניות והמנהל היחיד בה. מרציאנו שימש כמנהל ברויאל וכבעל זכות חתימה בחשבון הבנק שלה. משרדי החברה קמו ברחוב ריב"ל 7 בתל אביב.

 

השניים מואשמים כי באמצעות סוכני מכירות אותם גייסו והנחו, נהגו ליזום פנייה לבעלי יחידות נופש, פיתו אותם להגיע לפגישה במשרדי החברה, והציעו להם את שירותיהם במכירת היחידה שבבעלות הלקוחות. על פי כתב האישום, לאחר שנשבה הלקוח בקסמי רויאל, הוצגו בפניו בכזב שני מסלולים למכירת יחידת הנופש - מסלול אחד ללא תשלום, ומסלול שני בתשלום. במסלול שבתשלום, רויאל התחייבה כי תשווק את יחידת הנופש ב-29 או 49 אולמות מכירה ברחבי אירופה, תמורת תשלום הנע בין 3,480 יורו ל-5,880 יורו. עוד הובטח ללקוחות, כי במידה ויחידת הנופש לא תימכר בתוך 36 חודשים, רויאל תרכוש אותה בעצמה.

 

על מנת לשכנע את הלקוחות לבחור במסלול השני, מואשמים השניים כי הציגו, באמצעות החברה והסוכנים, קלסר תיקיות הנחזה כמכיל עסקאות מכר של יחידות נופש. זאת בזמן שבפועל לא בוצעה אף עסקה וההסכמים שהוצגו היו שקריים. בדרך זו, מואשמים רוזנברג ומרציאנו כי קיבלו במרמה כ-3 מיליון שקל.

 

באישום נוסף, מואשמים השניים כי הנחו אדם שלישי לפתוח חברה בשם "יורו- איזרעאל 365 בע"מ", באמצעותה הציעו ללקוחות לרכוש קרקע חקלאית בהונגריה העומדת, לדבריהם, בפני הפשרה וצפוי לקום בה אתר נופש יוקרתי.

 

על פי כתב האישום, הסוכנים הציעו ללקוחות לרכוש חלקה בגודל של 200 מ"ר תמורת כ-50,000 יורו. במסגרת העסקה, הוצע ללקוחות שעלות יחידת הנופש שבבעלותם תנוכה ממחיר הקרקע, היחידה תעבור לרשות יורו-איזרעאל ואילו הם ישלמו רק את יתרת הסכום. בכך מואשמים השניים כי קיבלו במרמה סך כולל של כ-15 מיליון שקל מ-93 לקוחות, בעוד שהקרקע הפנויה למכירה הייתה בגודל של 7,000 מ"ר בלבד וניתן היה למכור אותה ל-34 רוכשים בלבד.

 

לרוזנברג אף מיוחסים שני אישומים של שיבוש מהלכי משפט והדחה בחקירה, כאשר בשני עימותים מצולמים שנערכו לו במסגרת החקירה המשטרתית, הדיח את מכרם מחברת יורו ואת אשתו למסור עדויות שקר ולשתוק בחקירה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x