$
בארץ

כלכלנים ללבני ולברק: לא לגעת במסגרת התקציב שאושרה בממשלה

נושא המחלוקת העיקרי הוא דרישת העבודה להגדיל את מסגרת תקציב השנה הבאה ב- 2.5%, ולא ב- 1.7% כפי שאישרה הממשלה לפני מספר שבועות

אמנון אטד 21:1505.10.08

שרת החוץ ויו"ר קדימה, ציפי לבני ושר הביטחון ויו"ר העבודה, אהוד ברק, נפגשו הערב (א') עם צוות כלכלנים בכירים שגיבש ברק, במטרה לפתור את המחלוקת בין העבודה לבין קדימה בנושא התקציב.

 

נושא המחלוקת העיקרי הוא דרישת העבודה להגדיל את מסגרת תקציב השנה הבאה ב- 2.5%, ולא

ב- 1.7% כפי שאישרה הממשלה לפני מספר שבועות. בכסף מדובר בסכום של כ- 1.8 מיליארד שקל שאותם מבקשת העבודה לייעד בעיקר לנושאי רווחה וחינוך.

 

אולם גם בתום הפגישה, שהתקיימה לבקשתו של ברק, נותרה המחלוקת בעינה. זאת לאחר שחלק גדול מקבוצת הכלכלנים שהשתתפו במפגש הציע לא לגעת במסגרת התקציב שאושרה בממשלה.

 

רק מיעוט מהצוות המקצועי שגיבש ברק טען כי אכן יש מקום להגדיל את תקרת התקציב. בפתח הישיבה הבהירו לבני וברק כי הם באו לשמוע ולא להשמיע ולאחר מכן התקיים דיון מקרו-כלכלי תיאורטי, שנמשך כשעה וחצי ובסופו, כצפוי, לא התקבלו כל החלטות. במהלך הדיון השמיעו, כאמור, המשתתפים בו דעות שונות, החל מההצעה להגדיל את מסגרת התקציב בהדרגה וכלה בהצעה לטפל בדחיפות בנושא התשתיות.

 

צוות הכלכלנים שזימן ברק לפגישה כלל את ראש המועצה החברתית כלכלית פרופ' מנואל טרכטנברג, מנכ"ל האוצר לשעבר פרופ' אבי בן בסט, ד"ר יעקב שיינין, אבי טיומקין, המשנה לנגיד בנק ישראל לשעבר פרופ' אביה ספיבק, פרופ' דני בן דוד, יו"ר פעילים יורם גבאי, פרופ' אפרים צדקה וד"ר דני צידון.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x