$
משפט

שישה חודשי מאסר בפועל לרונית גרטי בפרשת המעילה בהע"ל

השופט, דוד רוזן, ציין בגזר הדין כי מעשיה של גרטי "מבישים ומכוערים" וכי "גרטי הפרה כללי אמון, סייעה בהצגת מצגים כוזבים והכל על מנת לסייע לבכירים ממנה ולממוניה לשלשל לכיסם סכומי עתק". גרטי תרצה את העונש בעבודות שירות

איתי הר אור 14:4128.09.08

שישה חודשי מאסר בפועל נגזרו על רונית גרטי, לשעבר מנהלת הכספים בהע"ל, על חלקה בפרשת המעילה בהע"ל ועמותת ניל"י שבה מואשם גם שר האוצר לשעבר, אברהם הירשזון.

 

השופט, דוד רוזן, ציין בגזר הדין כי מעשיה של גרטי "מבישים ומכוערים". הוא הוסיף: "מדובר בבעלת תפקיד שמעלה באמון

ואפשרה לאחרים לבצע שורה ארוכה של עבירות מרמה וגניבה בסכומים הנמדדים במיליוני שקלים וסייעה להצגת מצגים כוזבים על מנת להקל על בכירים ממנה 'לשאוב' לכיסם כספים הנמדדים במיליוני שקלים בדרך ביצוע עבירות גניבה, מירמה, זיוף והלבנת הון אסורה".  

 

עוד ציין השופט, כי גרטי נגועה בשחיתות והתנהלותה מחייבת שנות מאסר. עם זאת, בית המשפט אימץ את הסדר הטיעון שאליו הגיעה גרטי עם הפרקליטות ולבסוף גזר עליה 6 חודשי מאסר בפועל שאותם תרצה גרטי בעבודות שירות.

 

השופט ציין עוד, כי לגרטי נסיבות מקלות, בין היתר משום ששיתפה פעולה בנפש חפצה, לא הציבה תנאים, חשפה מסמכים, לא לקחה כסף לכיסה וכל שעשתה היה על פי הוראותיהם של בכירים נוספים המעורבים בפרשה.

 

השופט אמר עוד, כי על אף שחלקה של גרטי בפרשה היה קטן לאין ערוך, לו הוא היה אמון על קביעת חומרת העונש, הייתה החלטתו שונה מזו שהתקבלה בסופו של דבר. השופט ציין כי "ההסדר אליו הגיעו הצדדים הינו נוח ומקל עם הנאשמת. העונש המוצע על ידי המדינה אינו נכון ואינו מתאים ככלל למי שביצע עבירה כמו זו שביצעה הנאשמת בנסיבות המתוארות בכתב האישום המתוקן".

 

על פי כתב האישום, במהלך השנים 2000-2004, עבדה גרטי במחלקת מס ארגון בהע"ל. במהלך התקופה טיפלה גרטי בהנהלת החשבונות של מס אירגון הע"ל, ובשלב מסוים, במהלך שנת 2003, נודע לה על העברות הכספים להירשזון והיא אף החלה להכין ולמלא את פרטי השיקים, שאחר כך נפרטו לכסף מזומן והועברו בסופו של דבר להירשזון. בכך מודה גרטי בכתיבת השיקים שנפרטו ובהעברות הכספים במזומן לטובת הירשזון.

 

במסגרת הסדר הטיעון, גרטי הודתה בביצוע עבירה של סיוע לרישום כוזב במסמכי תאגיד. לעניין העונש, הוסכם בהסדר הטיעון, כי התביעה תעתור להטיל על הנאשמת עונש של 6 חודשי מאסר בפועל וכן מאסר על תנאי, ותסכים לכך שגרטי תוכל לרצות את עונש המאסר בפועל בדרך של עבודות שירות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x