$
משפט

פלקסטרוניקס תובעת את גו-נטוורקס ב-8.1 מיליון שקל

התובעת טוענת שגו-נטוורקס נקלעה לקשיים ולא שילמה לה כספים שמגיעים לה מכוח הסכם למתן שירותי ייצור, במסגרתו ייצרה החברה מוצרים עבור הנתבעת בהתאם לדרישתה

איתי הר אור 12:0710.09.08
לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגשה השבוע תביעה בסך 8.1 נגד חברת גו-נטוורקס ישראל. התובעת, פלקסטרוניקס ישראל, טוענת כי במסגרת הקשיים שבה נתונה חברת האם של גו-נטוורקס ישראל, גו-נטוורס העולמית, לא שילמה גו-נטוורקס ישראל כספים המגיעים לה "מכוח הסכם למתן שירותי ייצור מיום 24.9.07,
בגינו ייצרה פלקסטרוניקס עבור הנתבעת מוצרים בהתאם לצרכיה ודרישותיה".

 

על-פי כתב התביעה, גו-נטוורקס ישראל חייבת לתובעת כספים הן בגין מוצרים שיוצרו על ידי התובעת מכוח הסכם ייצור והן בגין חומר גלם שנרכש עבור מוצרים שהזמינה גו-נטוורקס ואשר גו-נטוורקס ביקשה לעצור את ייצורם לאחר רכישתם. פלקסטרוניקס טוענת כי הנתבעת מחויבת לשלם בגין חומר הגלם מכוח ההזמנות שביצעה.

 

פקסטרוניקס טוענת, באמצעות עו"ד רוני סנדר, כי אי תשלום הכספים נובע מקשייה הכספיים של הנתבעת עצמה ושל חברת האם שלה, שעומדת בפני סכנת פשיטת רגל בארה"ב. עוד מציינת פלקסטרוניקס כי התביעה מוגשת "לאחר שנעשו מאמצים רבים להימנע מכך ולאחר משא ומתן אינטנסיבי ביותר מול הנתבעת וחברת האם, שלא צלח".

 

פלקסטרוניקס טוענת כי חברת האם, גו-נטוורקס העולמית, רכשה את הנתבעת בשרשור בתחילת שנת 2007 והיא ערבה לחובות הנתבעת כלפי פלקסטרוניקס עד לגובה של 2 מיליון דולר. גו-נטוורקס טוענת עוד, כי "לנתבעת אין קיום עצמאי. היא תלויה לחלוטין בחברת האם שלה ויונקת את כל חיותה ממנה. לפי שנמסר לנציגי התובעת, ככלל, כל אימת שהנתבעת צריכה לשלם למאן דהוא כספים כלשהם, היא נדרשת לאישור מחברת האם, וזו מזרימה לחשבון הנתבעת את הכספים הנדרשים... לפיכך, התובעת מתעתדת לפתוח בהליכים נפרדים גם כנגד חברת האם".

 

עוד מציינת פלקסטרוניקס, כי לאחר משא ומתן אינטנסיבי שלא צלח, הגישה פלקסטרוניקס את התביעה שבמסגרתה אף ניתן צו עיקול הזמני על נכסי גו-נטוורקס ישראל.

 

רק בתחילת החודש פורסם ב"כלכליסט" כי אלווריון נמצאת במגעים לרכישת גו-נטוורקס תמורת 10-20 מיליון דולר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x