$
בארץ

גישושים ראשוניים לפתרון המשבר בנמלים

הצדדים מנסים למנוע עיצומים בנמל בעוד שבועיים, לאחר שההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה, בעקבות סעיף בחוק ההסדרים המאפשר לחברת נמלי ישראל להחכיר רציפים בנמלים לחברות פרטיות

מיקי פלד וגיא מי-טל 20:0927.08.08

החלו הגישושים הראשונים לפתרון המשבר בנמלים. מחר בבוקר יגיעו יו"ר ההסתדרות עופר עיני, יו"ר איגוד התחבורה אבי אדרי ונציגי אגף התקציבים באוצר אל לשכת נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש.

 

הצדדים מנסים למנוע עיצומים בנמל בעוד שבועיים, לאחר שההסתדרות הכריזה על סכסוך

עבודה, בעקבות סעיף בחוק ההסדרים המאפשר לחברת נמלי ישראל להחכיר רציפים בנמלים לחברות פרטיות. העובדים חוששים כי מצב כזה יפגע בהם, שכן למעשה מדובר בהוצאת פעילויות בנמלים למיקור־חוץ.

 

אלון חסן, יו"ר ועד העובדים בנמל אשדוד, אמר ל"כלכליסט" כי העובדים מאוכזבים מאוד מניסיונות האוצר לצעדים חד־צדדיים שמשנים את הסכם העבודה בנמלים. לדבריו, אם המשבר לא ייפתר ייאלצו העובדים לשבש את עבודת הנמל.

 

לדבר חסן, אם הפגישות בין הצדדים לא יעלו פרי, ייאלצו העובדים לנקוט בצעדים ארגוניים ולשבש את עבודת הנמל. "אם ממשלת שרון, עם שר אוצר כמו בנימין נתניהו ושר תחבורה כמו אביגדור ליברמן, לא הצליחה לכופף אותנו, בטח שהממשלה השברירית הזו לא תוכל".

 

בינתיים עובדים בנמלים "על-פי הספר", כלומר שהעבודה נעשית, אך בקצב איטי יותר. יו"ר הועד בנמל חיפה, מאיר תורג'מן, אמר ל"כלכליסט" כי "העובדים חסרי מוטיבציה".

 

בתוך כך, המובילים מאיימים לחסום מחר את הכניסה לנמלים ולשתק אותם. "לא נהיה קורבן של כולם. נהגי המשאיות ממתינים בנמלים בגלל מאבק לא להם. אולי כך נצליח לדבר ולמצוא פתרון על גבנו", אמר יו"ר מועצת המובילים, גבי בן הרוש.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x