$
משפט

הסכסוך בפירמת ראיית החשבון אורן-הורוביץ: השותפים שנשארו תובעים את הפורשים

לפי התביעה, בסך 1.3 מיליון שקל, אייל ויצחק הורוביץ נטלו מאות אלפי שקלים שלא כדין מקופת הפירמה

הדר קנה 13:2728.07.08

סכסוך השותפים בפירמת ראיית החשבון אורן-הורוביץ ושות' עולה מדרגה: הפירמה הגישה היום תביעה נגד אייל ויצחק הורוביץ בגין תרמית והונאה ונטילת מאות אלפי שקלים שלא כדין מקופתה.

 

התביעה, על סך 1.3 מיליון שקל, הוגשה לבית משפט השלום בתל אביב בשם שבעת השותפים שנשארו בפירמה,

בהם רואי החשבון אריה עובדיה, עידו ולנשטיין וחנוך פיק.

 

בשבוע שעבר הודיעה הפירמה הישראלית בייקר טילי-אורן-הורוביץ על התפרקותה, עקב סכסוך שותפים. בעקבות הסכסוך פרשו אייל הורוביץ, ששימש שותף-מנהל, אביו יצחק הורוביץ - ממקימי הפירמה - ואיציק עידן, אליהם חבר השותף החדש  גיא רשטיק. אתמול הודיעה בייקר טילי כי תחבור לאייל הורוביץ ועידן.

 

בתביעה נטען כי אייל הורוביץ נטל מאות אלפי שקלים שלא כדין מקופתה של השותפות, תוך הפרה בוטה של הסכם השותפות, הצגת מצגי שווא, מרמה והפרת אמונים. לטענת התובעים, "מעשים אלו לוו בניסיון פסול של אייל לפרק את השותפות ולפגוע בה עקב חשיפת קלונו ברבים".

 

התובעים טוענים עוד כי אייל נטל כספים מהשותפות לרכישת קרקע עבור עצמו, העניק הטבות שכר מפליגות לאמו המספקת שירותים לשותפות, ונטל כספים עבור נסיעות לחו"ל שלו ושל רעייתו. כמו כן נטען כי הוא עשה שימוש לרעה בסמכותו כשותף-מנהל, כדי "למכור" לשותפות שולחן כתיבה ושטיח אפגני תמורת אלפי שקלים.

 

לטענת השותפים, "לאור הגילויים ובשל סיבות נוספות, בהן העובדה כי אייל הסתיר משותפיו עבודות ומסמכים במשך תקופה ארוכה, תרומתו הזעומה לפעילותה ולהכנסותיה של השותפות, אי השתתפותו בעשייה בשותפות וכישלונו החרוץ בניהולה, החליטו השותפים להדיחו מתפקידו כשותף-מנהל". לטענת השותפים, צעד זה גרר את אייל לפרק את השותפות יחד עם אביו ואיציק עידן.

 

אייל הורוביץ מסר בתגובה: "טרם קיבלתי את כתב התביעה. צר לי שאריה עובדיה אינו בוחל בשום אמצעים לניהול מלחמות מאסף".

 

בתוך כך, בעקבות פירוק פירמת רואי החשבון בייקר-טילי-אורן-הורוביץ ושות' הודיעה היום (יום בי) חברת אספן בדיווח לבורסה כי תחליף את המשרד. אספן בנייה החליטה להחליף את בייקר-טילי כרואה החשבון המבקר של החברה בפירמת רואי החשבון זיו האפט (BDO).

 

התובעים מיוצגים ע"י עו"ד מורן מאירי, עו"ד רז בן-דוד ועו"ד רביב צפרוני ממשרד מטרי, מאירי ושות'.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x