$
בארץ

קופ"ח כללית תמכור החזקותיה בחברת הביטוח דקלה בתוך שנה

עוד סוכם כי, בתוך שלוש שנים, תשלים הכללית הליך מכרזי לבחירת חברת ביטוח שתבטח את חברי הקופה בביטוח סיעודי קבוצתי. יאיר המבורגר, יו"ר קבוצת הראל, בעלת השליטה בדקלה: "הראל נחושה להתמודד ולזכות ברכישת המניות של הכללית בדקלה שיועמדו למכירה ביולי 2009"

איתן כהן 12:5021.07.08

קופת חולים כללית תמכור את החזקותיה בחברת הביטוח דקלה תוך שנה ותשלים בתוך שלוש שנים הליך מכרזי לבחירת חברת ביטוח שתבטח את חברי הקופה בביטוח סיעודי. כך החליטו המפקח על הביטוח במשרד האוצר, ידין ענתבי, וקופות חולים כללית לאחר דיונים ממושכים בנושא.

 

על פי הסיכום, כללית
תמכור את החזקותיה בדקלה עד ל-1.8.09. בהתאם לכך, הודיע ענתבי על ביטול ההיתר של הקופה להחזקת השליטה בחברת הביטוח החל מ- 1.8.09.

 

עוד סוכם כי בתוך שלוש שנים, תשלים קופת חולים כללית הליך מכרזי לבחירת חברת ביטוח שתבטח את חברי הקופה בביטוח סיעודי קבוצתי. עד לאותו מועד הקופה תמשיך לפעול לייצוב תכנית הביטוח הסיעודי של חבריה לטווח הארוך.

 

דקלה נשלטת על-ידי חברת הביטוח הראל (65%) ומכון מור (35%) שבבעלות הכללית. החברה מבטחת החל משנת 1998 בביטוח סיעודי קבוצתי את חברי ה"כללית" שהצטרפו לתוכנית שירותי בריאות נוספים (כללית מושלם") , וביקשו להצטרף לתוכנית הביטוח הסיעודי. בחודש ינואר, 2005 קיבלה החברה מהמפקח על הביטוח רשיון לפעול בענף ביטוח חיים. הרשיון הוגבל לפעילות בביטוח סיעודי בלבד.

 

ענתבי טען כי הבעלות של כללית בדקלה היא בגדר של ניגוד עניינים שכן בעלת הפוליסה (כללית) היא גם בעלת מניות בחברת הביטוח (דקלה). על מנת להסיר את החשש לניגוד עניינים ולהבטיח את טובת ציבור המבוטחים בביטוח הסיעודי של חברי ה"כללית", הקופה תמכור את החזקותיה בחברת הביטוח דקלה. בנוסף, לאחר שינוי הבעלות, תפרסם הקופה מכרז שלא יהיה בו חשש לקיום אינטרסים זרים.

 

מקופת החולים נמסר בתגובה: "ה'כללית' מפעילה משנת 1998 תוכנית לביטוח סיעודי קבוצתי באמצעות חברת דקלה. תוכנית זו מעניקה כיום כיסוי לכ-2 מיליון מבוטחים ומסייעת במימון טיפול סיעודי לכ-3,000 מבוטחים בשנה. ה"כללית" תחתור לכך שהכיסוי הביטוחי הניתן ללקוחותיה יבטיח סיוע אמיתי בעת מצוקה יחד עם רמת פרמיה שתאפשר לציבור רחב ככל שניתן להצטרף לתוכנית.

 

יאיר המבורגר, יו"ר קבוצת הראל, מסר: "הראל נחושה להתמודד ולזכות ברכישת המניות של הכללית בדקלה שיועמדו למכירה ביולי 2009, ולאחר מכן להמשיך ולחזק את קשריה במתן שרותי שיווק וניהול תביעות לכ-3 מיליון מבוטחי הכללית" . בנוסף, ציין המבורגר "אנחנו רואים בחיוב את ההחלטה לצאת במכרז על הבטוח הסעודי בשנת 2011, כאשר עד אז ישביחו שרותי בריאות כללית וחברת הביטוח דקלה את התוכנית לטובת 2.5 מיליון המבוטחים בה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x