$
בארץ

הנוער של היום: מתחילים מוקדם (לעשות עסקים)

הקבוצות שהגיעו אל קו הגמר בתחרות יזמים צעירים עושות עסקים של גדולים. במקום הראשון זכתה חברת Soaprise שתייצג את ישראל בתחרות הבינלאומית בסטוקהולם. חבריה, תלמידי כיתה ט' בבית הספר הדסים באבן יהודה, הציגו את המוצר "סבון הפתעה" - סבון מוצק שמכיל הפתעה

צמרת פרנט 09:3926.06.08
כמה עשרות מנכ"לים, מנהלי כספים וסמנכ"לי שיווק ופרסום התרוצצו שלשום נרגשים ברחבי מוזיאון המדעטק של הטכניון בחיפה. נציגי עשר חברות, בני 14 עד 18, שעלו לגמר בתחרות "יזמים צעירים ישראל" נערכו לשלב המכריע: הצגת המוצר והתוכנית העסקית בפני השופטים. אלה עברו בין הדוכנים ולא חסכו
בשאלות קשות, שעמן התמודדו היזמים בתמימות מהולה בהרבה מוטיבציה עסקית.

 

תחרות "יזמים צעירים" מתקיימת זו השנה ה־17 והיא חלק מארגון בינלאומי שפועל ביותר ממאה מדינות, בניסיון לגדל ולחנך דור יזמים מקרב בני הנוער. את התחרות השנה החלו 165 קבוצות מבתי ספר ברחבי הארץ וסיימו עשר. על כל קבוצה הוטל להמציא מוצר, לגייס הון התחלתי, לבנות תוכנית עסקית ולפעול לשיווקו. בראש הארגון עומדת אלה גליל, רעייתו של עוזיה גליל, מאבות תעשיית ההייטק בארץ, ומלווים אותו המנכ"ל אורי ילוז ורינה פרידור, מנהלת החממות הטכנולוגיות ממשרד המדען הראשי במשרד התמ"ת. הארגון נתמך מראשיתו על ידי קבוצת לאומי בסכום של 600 אלף שקל מדי שנה, נוסף על סכום דומה שמשקיע משרד התמ"ת.

 

במקום הראשון זכתה חברת Soaprise שתייצג את ישראל בתחרות הבינלאומית בסטוקהולם. חבריה, תלמידי כיתה ט' בבית הספר הדסים באבן יהודה, הציגו את המוצר "סבון הפתעה" - סבון מוצק שמכיל הפתעה, שמטרתו להפוך את חוויית הרחצה של ילדים למהנה. עד עתה חתמה החברה חוזי הפצה עם סופר־פארם ורשת Funky Fish, והסבון נמכר במחיר של 15 שקל ליחידה. במקום השני זכתה חברת "בליכחוכמות" שהקימו תלמידי כיתה י' מבית הספר בליך ברמת גן עם המוצר "מחבקת" – תיקייה שמתלבשת על מחברת שכוללת תא נפרד לאיחסון דפים.

 

מתברר שהדרך לזכייה לא היתה קלה והקבוצות סבלו ממשברים עסקיים לא קלים. כך למשל חברת Soaprise שמייצרת את המוצר בירדן, נתקלה בקשיים לאחר שהזמנה של 500 סבונים נתקעה במכס בעקבות שביתה שנמשכה שלושה שבועות. מה שלא הפריע למנכ"לית להתקשר למנהל המכס ולשכנעו לשחרר חמישית מהמשלוח.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x