• תפריט
משפט

כנס לשכת עורכי הדין ייפתח בשבוע הבא באילת

הכנס, הגדול ביותר אי פעם, צפוי למשוך כ- 1800 פרקליטים ושופטים, ביניהם נשיאת העליון בייניש, היועמ"ש לשעבר רובינשטיין ועוה"ד קלגסבלד ונאמן. ישנם גם מי שידירו רגליהם בטענה שהאירוע הוא לא יותר מ"לראות ולהיראות"

הדר קנה 19:4621.05.08
הכנס השנתי של לשכת עורכי הדין ייפתח בשבוע הבא באילת, והמתח נשמר הפעם עד הרגע האחרון. לפי שעה, לא שינה בית המשפט המחוזי בירושלים את המועד לשמיעת עדותו המוקדמת של משה טלנסקי בפרשת אולמרט החדשה, שאמורה להתחיל ביום ראשון. עובדה זו מטרידה מאוד את הלשכה, החוששת כי כמה פרקליטים
בכירים שצפויים להשתתף בכנס, ובהם עו"ד אלי זהר, פרקליטו של אולמרט, ומשה לדור, פרקליט המדינה, יבטלו את השתתפותם ברגע האחרון.

 

הכנס מושך מדי שנה עורכי דין רבים שנוהרים אליו כדי להיפגש עם עמיתים למקצוע, להשתתף בפאנלים ובעיקר לראות ולהיראות. לכנס של לשכת עורכי הדין באים מדי שנה כל הסולתה והשמנה של עולם המשפט. בין עורכי הדין שאישרו את השתתפותם: דורי קלגסבלד, יעקב וינרוט, יוסף גרוס, מיה ליקוורניק, רם כספי, יעקב נאמן, פנחס רובין ועוד. בין השופטים שאישרו את השתתפותם: נשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש, השופט בדימוס תיאודור אור, יורם דנציגר, עוזי פוגלמן, אליעזר ריבלין, חנן מלצר, אליקים רובינשטיין ועוד.

 

1,800 עורכי דין מתוך 40 אלף הרשומים בלשכה ישתתפו השנה בכנס - המספר הגבוה ביותר אי פעם. עורכי הדין מודעים לכך שההשתתפות בכנס משתלמת כלכלית, כיוון שמדובר בהשתלמות, שהיא הוצאה מוכרת לצורכי מס.

 

"כנס מנקר עיניים"

עם זאת, תלונות רבות נשמעות מדי שנה על הכנס, שמתקיים באילת. יש הטוענים שמדובר בכנס אליטיסטי, יוקרתי, שאינו כולל תכנים מקצועיים טהורים, אלא מיועד בעיקר למפגן כוח של עורכי דין בכירים, יותר מאשר לעורכי דין מן השורה. עורכי הדין הצעירים והפחות מוכרים טוענים שהכנס אינו תורם להם מבחינה מקצועית, ומכיוון שאין להם עניין ב"שואו", אין להם טעם להגיע.

 

עו"ד יאיר סלומון ממשרד גילת, קנולר, גראוס סלומון ושות' אינו מתכוון להשתתף בכנס. "רבים מגיעים לכנס כדי להתחכך בשופטים. זה כנס של לראות ולהיראות. אני באופן אישי לא מחזיק מהדבר הזה", אומר סלומון. עו"ד מיכאל שפיגלמן ממשרד שפיגלמן, קורן, ברק, זמיר ושות' מסביר את האמת הפשוטה: "אני אף פעם לא נוסע לכנס באילת. כל החיים אני מצוי במחיצת עורכי דין ואת החופשה שלי אני מעדיף לעשות בחברה אחרת".

 

עו"ד יהודה טלמון, לעומת זאת, הפך את ההשתתפות בכנס למסורת. "אני רואה בכנס הזדמנות להיפגש עם חברים, לשמוע הרצאות מעניינות ולנוח". פרופ' יוסף גרוס מסכים: "אני חושב שמדובר בכנס מעולה, המשמש כמקום מפגש של אנשי מקצוע, שמזינים אחד את השני באינפורמציה".

 

מלשכת עורכי הדין נמסר בתגובה: "הכנס השנה צפוי להיות הגדול ביותר אי פעם. הוא מגוון מאוד ומרתק מקצועית וציבורית. מדובר באירוע החשוב ביותר בעולם המשפט".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x