שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

אוסטרליה תרכוש טכנולוגיה ממעצ החדשה

חברת הכבישים ARRB בוחנת את האפשרות לרכוש ממעצ החדשה ידע לייצור אספלט בעל תכונות ייחודיות המשפיעות על אורך חיי הכביש

גיא מי-טל 08:4029.04.08

הסכם שיתוף פעולה בנושא מחקר ופיתוח שנחתם לפני כחצי שנה בין חברת הכבישים האוסטרלית לחברה הלאומית לדרכים (מעצ החדשה) קורם עור וגידים.

 

בימים אלה בוחנת חברת הכבישים האוסטרלית ARRB את האפשרות לרכישת הידע הישראלי שפותח על ידי החברה הלאומית לדרכים לסלילת כבישים,

כך נודע ל"כלכליסט". מדובר באספלט מסוג SMA המכונה "אספלט שקט", בעל תכונות טובות ויחודיות המשפיעות על אורך חיי הכביש, שפותח בישראל והותאם לכבישים בארץ.

 

חברת הכבישים האוסטרלית ARRB נוסדה על ידי רשות הדרכים הממשלתית של אוסטרליה וניו־זילנד והיא אחראית על כבישים באורך של מאות אלפי ק"מ. משלחת מטעמה הגיעה לביקור בישראל בחודש ספטמבר וחבריה גילו עניין בטכנולוגיה הישראלית ליצירת האספלט. במהלך ביקור גומלין שקיים באוסטרליה מנכ"ל מעצ אלכס ויז'ניצר נמסר לו כי החברה מעוניינת לרכוש את הטכנולוגיה ובוחנת את מידת התאמתה לכבישים באוסטרליה.

 

החברה הלאומית לדרכים אחראית על טיפול בכבישים בישראל באורך של כ־6,000 ק"מ. רבים מהכבישים בישראל נסללים ב"אספלט שקט", בעלות ממוצעת של חצי מיליון שקל לשכבה אחת לאורך קילומטר של כביש. לשם השוואה, באוסטרליה ישנם יותר מ־800 אלף ק"מ כבישים.

 

מהחברה הלאומית לדרכים נמסר: "בהמשך להסכם שיתוף פעולה שנחתם עם החברה האוסטרלית נבחנת על ידי האוסטרלים האפשרות לשימוש בטכנולוגיות שפיתחה החברה הלאומית לדרכים לאספלט שקט". זהו שיתוף הפעולה הראשון בין החברה הלאומית לדרכים לבין חברת כבישים מחו"ל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x