$
יואל אסתרון

בין הדיכאון הקליני של בגין לפרנויה של נתניהו

נתניהו לא יתנדב להגיד "איני יכול עוד". רק הציבור יוכל לשלוח אותו הביתה בבחירות הקרובות

יואל אסתרון 07:1103.12.14

אי אפשר להאשים רק את בנימין נתניהו בסחרור המטורף של ממשלת ישראל, אבל, הי, נתניהו הוא ראש הממשלה. הוא הוביל, הוא ניווט. לפני כשלושה עשורים לקה ראש ממשלה, מנחם בגין, בדיכאון קליני שהוסתר מהציבור תקופה ארוכה ושערורייתית עד שאמר "איני יכול עוד" והסתגר בביתו.

 

את הפרנויה של ביבי אף אחד לא מנסה להחביא. היא ניבטת מכל הצהרה שלו. ולמרבה הזוועה, יועציו ומלחכי פנכתו מטפחים אותה ומשווקים אותה בלי בושה. ביבי טוב ליהודים? פרנויה זה טוב ליהודים! עוד יעשו מזה סיסמת בחירות.

 

אובדן דרך ועשתונות

 

כבר זמן רב אפשר לשמוע משרים בממשלתו דברים קשים על מנהיג שאיבד את דרכו ואת עשתונותיו. לא רק שרים במפלגות הקואליציה, גם שרים מרכזיים במפלגתו שלו מדברים בשיחות שלא נועדו לפרסום בחריפות חסרת תקדים על ראש הממשלה.

 

גם אישים בכירים במערכות השלטון, ובכלל זה פקידים בלשכתו, מודאגים מאוד. כבר לא מדברים על הבעיה המוכרת של שרה. מדברים על הבעיה של ביבי. הפורשים ממפלגתו ומלשכתו לא חלקו עד כה את חרדתם עם הציבור. אולי הגיע הזמן. זו תהיה מעילה באמון לשמור על זכות השתיקה.

 

נתניהו ובגין. ידבק לכיסאו לנצח נצחים נתניהו ובגין. ידבק לכיסאו לנצח נצחים אלכס קולמויסקי

כל הפרשנים מסבירים למה הבחירות מיותרות. הנזקים גדולים וידועים. המחיר, במיליארדי שקלים, כבד. ובכל זאת, אני מבקש לחלוק על הקביעה הזו. בחירות 2015 חיוניות לעתידה של ישראל. הניחו לסקרים החפוזים של אמש - זו עשויה להיות הצבעת אי אמון מצלצלת בבנימין נתניהו, הזדמנות לסלק מהשלטון ראש ממשלה שמדרדר את המדינה מדחי אל אסון.

 

הוא הרס את היחסים המיוחדים עם הממשל האמריקאי, המיט עלינו בידוד בינלאומי, בלם כל סיכוי לפיוס עם הגורמים המתונים במזרח התיכון, דפק כל רפורמה כלכלית וקלקל כל יוזמה לשיפור במצבם של הישראלים העובדים, משרתים ומשלמים מסים. עכשיו הוא מאשים את שריו במחדלים בניסיון פתטי להשכיח מי הוביל ומי ניווט את השנים האחרונות.

 

גם לליכוד מגיע משהו טוב יותר

 

היה טעם לקרוא לראש הממשלה "למען השם, לך!" אם היה סיכוי שהקריאה תגיע לאוזניו. אבל נתניהו משוכנע שהוא נמשח להציל את המדינה ולכן עליו לדבוק בכיסאו לנצח נצחים. הוא לא יתנדב לומר "איני יכול עוד".

 

זו אם כך הבעיה שלנו לשלוח אותו בבחירות הקרובות להסתגר בביתו, או לעופף להרצאות מניבות בעולם. זה לא פוליטי, ולא שאלה של ימין ושמאל.

 

הימין לגיטימי והשמאל לגיטימי. אבל גם לליכוד, ולימין בכלל, מגיע משהו טוב יותר. יש בליכוד וסביבו אנשים מצוינים. אם הליכוד יציב מועמד ראוי במקום נתניהו - שיהיה ראש ממשלה. נתניהו עשה את שלו. נתניהו צריך ללכת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x