שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תעופה וחלל

סודות הטיסה

נשארתי רעב בטיסה, האם אפשר לבקש עוד מנה מהדיילות?

רוב הנוסעים לא יבקשו, אך לא מעט חברות תעופה מרוסיה, בריטניה, ארה"ב - וגם אל על הישראלית - ישמחו לספק עוד מנה לרעבים. זאת, כל עוד הסתיימה ההגשה ושאר הנוסעים קיבלו את המנה שלהם, ולא מדובר בטיסת לואו קוסט בה כל ביס עולה כסף

שירות כלכליסט 08:0601.12.18

חברות תעופה מציעות לרוב ארוחות קטנות; על אף השיפור המתמיד באיכות המזון ובמגוון שלו, לא פעם יתספקו החברות במינימום ההכרחי - וגם ישאירו את הנוסעים רעבים לעוד. האם אפשר לבקש ולקבל מנה נוספת מצוות הדיילות?

 

 

בדיקה של הטלגרף הבריטי שנערכה מול מספר חברות תעופה גילתה כי התשובה חיובית ברוב המקרים. "אם לקוח מבקש עוד אוכל, בין אם מדובר בעוד אריזה של בייגלה או גלידה, אנחנו תמיד מנסים להיענות לבקשה", מסרה דוברת של חברת התעופה וירג'ן אטלנטיק. בנוגע לארוחות חמות היא הוסיפה: "אם נשארו ארוחות בסוף ההגשה אז נוכל להציע ארוחה נוספת למי שרוצה".

 

רוצה מנה נוספת? פשוט בקש רוצה מנה נוספת? פשוט בקש צילום: שאטרסטוק

 

 

מדיניות דומה תקפה גם בבריטיש אירוויז בטיסות הארוכות (בטיסות קצרות החברה הבריטית כבר לא מספקת אוכל בלי תוספת תשלום). "במקרה הכמעט לא סביר שנוסע מבקש ארוחה נוספת, הצוות יעשה ככל יכולתו להיענות לו", נמסר מהחברה.

 

 

 

 

דובר של אירופלוט הרוסית מסר: "אנחנו לא מסרבים לבקשות של נוסעים לארוחות נוספות. נספק להם ארוחה נוספת בהתאם לזמינות". גם באל על מספקים ארוחות וחטיפים נוספים כל עוד יש במלאי. ולמרבה המזל נראה שבטיסות רבות יש מספיק ארוחות כדי לקבל ארוחה נוספת במקרה הצורך.

 

סטיבן סגרייבס, שמגיש את פודקאסט התעופה Dots, Lines, and Destinations סיפר למגזין קונדה נסט טראוול שבכל הפעמים שביקש תוספת הדיילים אמנם הופתעו, אך לרוב נענו. "יצא לי לבקש תוספות כי הגעתי ישר מהעבודה ומיהרתי להספיק לטיסה כך שלא היה לי זמן לקנות משהו לאכול בשדה התעופה", הסביר. "אני מבקש מהדיילים עוד אוכל אם יש להם בסיום הסרוויס. הם לרוב נראים מעט מופתעים, ופעם אפילו שאלו אותי אם אני בטוח שאני רוצה תוספת מהאוכל הזה, אבל הם תמיד נענים".

 

 

מבקשים ומקבלים, כל עוד כולם כבר אכלו מבקשים ומקבלים, כל עוד כולם כבר אכלו צילום: שאטרסטוק

 

 

סגרייבס לא לבד, גם ניק לוקאס, מייסד הבלוג InflightFeed נתקל בתגובות דומות. "ביקשתי מנה נוספת כמה פעמים. אני יודע שזה נשמע מוזר לעשות כזה דבר, אבל קרה שהייתי רעב או שהמנות שקיבלתי היו קטנות. אני פשוט מבקש מהדיילים בנימוס, ועוד לא נתקלתי בסירוב".

 

 

 

לכן אם אתם מרגישים רעבים בטיסה אל תתביישו ובקשו עוד בין אם זו ארוחה חמה או חטיפים שמוגשים לצד המשקאות. תמיד תוכלו לשמור חלק בתיק העלייה למטוס, זה בהחלט יחסוך לכם קצת כסף בהמשך.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x