שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
טכנולוגי

מתקפת סייבר על צפון קוריאה: נותקה מהאינטרנט למספר שעות

נקמה אמריקאית? אחרי שהאקרים בשירות קים ג'ונג און פרצו למחשבי "סוני", מדווחים מומחים כי צפון קוריאה נותקה לגמרי מהאינטרנט

עומר כביר 22:3522.12.14
האם ארה"ב החלה להגיב לפריצה של האקרים מצפון קוריאה לרשת המחשבים של אולפן הסרטים ההוליוודי סוני? אמש (ב'), נותקה המדינה הטוטאליטרית מהגישה המוגבלת שיש לה גם כך לאינטרנט למספר שעות ארוכות.   

לפי דיווח של חברת Dyn Research, שמנטרת את תעבורת הרשת בעולם, אתמול החלו ארבע הרשתות הרשמיות שמחברות את צפון קוריאה לאינטרנט, כולן מנותבות דרך סין, לסבול מבעיות תקשורת. לאחר מכן הן שותקו כליל למספר שעות, לפני שהחיבור חזר.

 

"לרוב מדובר ברשתות די יציבות", אמר האנליסט הראשי של Dyn, דאג מאנדורי, לאתר חדשות הטכנולוגיה re/code. “ב-24 השעות האחרונות הרשתות הללו עמוד תחת לחץ מסוים, אבל אני לא יודע מה בדיוק הסיבה לכך". בשיחה עם סוכנות הידיעות בלומברג הוסיף מאנדורי: "עכשיו הרשתות מנותקות לחלוטין. אני לא יודע אם מישהו פתח במתקפת סייבר נגד קוריאה הצפונית, אבל זה לא מצב נורמלי. זה לא משהו שראיתי קודם לכן".

 

החשודה המידית בביצוע מתקפה שכזו תהיה כמובן ארה"ב, שנשיאה, ברק אובמה, הבטיח בסוף השבוע שמדינתו תגיב לפריצה לסוני ולאיומי הטרור שהפיצו ההאקרים שמאחוריה. איומים אלו הובילו לגניזתו של הסרט הקומי "ראיון סוף", שמתאר מזימה לחיסולו של מנהיג קוריאה הצפונית, קים יאנג-און. בסוף השבוע אישרה ה-FBI הערכות שלפיהן יוזמת הפריצה לסוני היא קוריאה הצפונית, שבתורה הכחישה כל קשר לתקרית.

  

בעקבות הדיווחים מסרה דוברת ממחלקת המדינה של ארה"ב, מארי הארף, שהיא לא יכולה לאשר את הפרסומים על המתקפה נגד קוריאה הצפונית, ושאין בכוונה לפרט אילו צעדים נוקטת או תנקוט ארה"ב. “אנחנו שוקלים מגוון אפשרויות תגובה", היא אמרה בתדרוך עם עיתונאים. “חלקן יהיו גלויות, אחרות אולי לא גלויות".

 

מהמועצה לביטחון לאומי של הבית הלבן נמסר לבלומברג: "אין לנו מידע חדש בנוגע לקוריאה הצפונית. אם אכן האינטנרט בקוריאה הצפונית נותק, אנחנו מפנים אותכם לממשלה של מדינה זו לקבלת תגובה".

 

ראיון סוף. הסרט שנגנז ראיון סוף. הסרט שנגנז

בטל שלח
    לכל התגובות
    x