$
אפליקציות

בלעדי לכלכליסט

תג מחיר וירטואלי: אפליקציית איביי לגוגל גלאס

היישום, שפותח בישראל, מאפשר לסרוק מוצרים ולבצע השוואת מחירים שלהם - אך עדיין לא להשלים רכישה דרך המשקפיים החכמים. מנהל הפיתוח של המוצר סיפר ל"כלכליסט" על תוכניות החברה לתחום המחשוב הלביש

הראל עילם 14:2304.08.14
איביי מתכננת לחדור לתחום המחשוב הלביש - והחזון שלה מגיע מישראל. החברה השיקה לאחרונה אפליקציה יעודית למשקפים החכמים גוגל גלאס, שמאפשרת למשתמשים לקבל מידע על מוצר שיביטו בו. הפיתוח הגיע ממרכז החדשנות של החברה בתל אביב, שגם היה אחראי על הפיתוח של שירות Valet.
ארז דיקמן, מנהל ההנדסה במרכז החדשנות של החברה בישראל, מספר כי הצוות שלו מוביל את החשיבה של איביי העולמית בנושא המחשוב הלביש. "יש הרבה מכשולים שצריך להתמודד איתם בנושא המחשוב הלביש. אנחנו מקווים להשתמש באפליקציה כדרך לעשות משוב מהמשתמשים, לראות איך הם משתמשים בה ומה הם מקבלים ממנה", הסביר.

 


 

האפליקציה לגלאס מתמשקת לאפליקציה קיימת של איביי. ענקית הסחר המקוון רכשה ב-2011 את רד-לייזר, אפליקציה שמאפשרת למשתמשים לסרוק ברקודים במצלמת הסמארטפון ולבצע השוואת מחירים. למשל, ניתן לסרוק ספר ולגלות אילו חנויות נוספות מחזיקות אותו במלאי ומה מחירו ברשת.  

 

בעוד שהאפליקציה נועדה לקדם את איביי כאלטרנטיבה לחנויות פיזיות, החברה לא תהסס להציג גם חנויות ואתרים זולים ממנה. בגרסת הגלאס, משתמשים גם יכולים לקבל מידע נוסף כגון ערך תזונתי של פריט מזון וביקורות על מוצרי טכנולוגיה וספרים. הם גם יכולים לקבל מפה המראה את החנויות הקרובות ובלחיצת כפתור לנווט אליהן.

 

משקפי גוגל גלאס משקפי גוגל גלאס

 

האתגר הגדול ביותר בפיתוח האפליקציה היה להתאים את המצלמה של גלאס לאלגוריתם של רד-לייזר. "מצלמות סלולריות הן מתקדמות יותר וכוללות יכולות זום ופוקוס" הסביר דיקמן. הוא אמר כי צוות רד-לייזר המקורי סייע בפיתוח היישום.

 

החסרון המשמעותי ביותר בגרסת הגלאס הוא שהאפליקציה אינה מאפשרת למשתמש לבצע את הרכישה עצמה, גם מצא את המוצר אצל איביי. הרכישה עצמה תתבצע דרך מחשב או טלפון. "יש איזון עדין בממשק הגלאס, בין מידע ובין פונקציונליות. היעד הוא לצמצם את עומס האינפורמציה", אמר דיקמן. "איביי תיקח חלק גדול בסחר מקוון דרך מחשוב לביש. אנחנו החברה הראשונה שיוצאת עם אפליקציה מסחרית לגלאס. יש חשיבות בזה שאנחנו יוצאים ראשונים, וכך נוכל לראות איך אנשים משתמשים במחשוב לביש".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x