$
תקשורת

מיקו צרפתי לעובדי חברת החשמל: "לא לעכב את העבודות במיזם הסיבים"

בעקבות ההתקדמות במשא ומתן בין הנהלת חברת החשמל לוועד העובדים, הורה יו"ר הוועד להפסיק את העיצומים הקשורים בפרויקט. בכך נסללת הדרך לתחילת עבודות הפריסה של המיזם

אופיר דור 13:5911.02.14

"אנו רואים במיזם הסיבים פרויקט אסטרטגי ונבקשכם לקדמו ככל שניתן, אין לבצע עיצומים ועיכובים בפרויקט בשום פנים ואופן", כך כתב יו"ר ועד עובדי חברת החשמל דוד (מיקו) צרפתי בהודעה ששלח לעובדי החברה היום (ג').

 

"בימים אלו ארגון העובדים עומד לפני סיכום ההסכם בנושא הקמת מיזם הסיבים האופטיים עם הנהלת חברת החשמל", כותב צרפתי בהודעה. "עקב הסביבה התחרותית בה המיזם עובד ומהסיבה שיש חשיבות אדירה לזמני הכניסה לשוק התקשורת, אפשרנו התחלת עבודות במיזם גם לפני הסיכום הסופי מול הנהלת חברת החשמל".

 

מיקו צרפתי, יו"ר ועד העובדים מיקו צרפתי, יו"ר ועד העובדים צילום: אוראל כהן

 

בסוף חודש אוגוסט קיבלה חברת IBC, שתקים ותפעיל את מיזם הסיבים על גבי תשתיות חברת החשמל, רישיון להקמת תשתית תקשורת קווית חדשה שתתחרה בבזק ו-HOT. חברת IBC היא שותפות בין קבוצת משקיעים בראשות חברת ויה אירופה (60%), שמספקת את המימון למיזם, לבין חברת החשמל (40%), שמעמידה לרשותו את התשתית שלה ושתשמש כקבלן העבודות הראשי בפרויקט.

 

לאחר קבלת הרישיון העלה ועד עובדי חברת החשמל דרישה לקבלת תגמול בגין כניסת החברה לתחום חדש, תחום התקשורת, שאמור לשמש מקור להכנסות חדשות עבורה. בתחילה דרש הוועד לקבל מניות במיזם אך דרישה זו נדחתה על ידי רשות החברות הממשלתיות. במהלך המשא ומתן בין ההנהלה לוועד עיכבו העובדים את תחילת עבודות הפריסה.

 

לפני כשבועיים אישר דירקטוריון חברת החשמל להנהלה להעניק לעובדים חבילת הטבות, במסגרתה יזכו 13 אלף עובדי החברה לבונוס שנתי של 5 מיליון שקל בנוסף ל-15% מהרווחים החשבונאיים שתרשום חברת החשמל מהמיזם. טרם נחתם סופית החוזה בין ההנהלה לוועד לגבי ההטבות, אך כפי שעולה ממכתבו של צרפתי הצדדים קרובים להסכמה על המתווה המדובר.

 

ההסכם בין הוועד להנהלה על התגמול בגין מיזם הסיבים דורש גם את אישור רשות החברות והממונה על השכר באוצר. רשות החברות פנתה כבר למשנה ליועץ המשפטי לממשלה אבי ליכט כדי לקבל חוות דעת בנוגע להסכם בטרם הוא מאושר.

 

מכתבו של צרפתי מאשר כי חברת IBC תוכל להתחיל בעבודות הפריסה וחיבור הבתים לתשתית הסיבים. תחילת העבודות צפויה בשבועות הקרובים, כשב-IBC מתכוונים לחבר בתים ראשונים לתשתית לקראת סוף חודש יוני. תשתית הסיבים תאפשר העברת אינטרנט במהירות של 1 גיגה-ביט על גביה ניתן יהיה להעביר שידורי טלוויזיה ומוצרי תקשורת נוספים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x