שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פטנטים וקניין רוחני

בלעדי לכלכליסט

אפל תמנה משווק מורשה חדש בישראל בנוסף לאיידיגיטל

נציגי החברה נפגשו בחודשים האחרונים עם חברות מתחום הקמעונאות הדיגיטלית בישראל במטרה לקבוע משווק מורשה במעמד מקביל לאיידיגיטל, המשווקת הנוכחית, עד סוף השנה. לפי ההערכות, המפיץ החדש יתמקד במכירת מכשירי אייפון

מאיר אורבך 07:0807.08.13

נציגים של אפל ביקרו בחודשים האחרונים בישראל ונפגשו עם שורה של חברות מתחום הקמעונאות הדיגיטלית במטרה לבחור משווק מורשה נוסף לחברה לצד איידיגיטל (iDigital). כך נודע ל"כלכליסט". בחירת המשווק החדש במעמד מקביל צפויה להתקבל עד סוף השנה.

כיום משמשת איידיגיטל כמשווקת המורשית היחידה בישראל של החברה (Apple Authorised Disitributor). על פי הערכות, המפיץ החדש יתמקד במכירות של מכשירי אייפון עקב פתיחת שוק הטלפונים בישראל להפצה, במסגרת הרפורמה שהנהיג בשנה שעברה משרד התקשורת, שאסרה על חברות הסלולר להתנות את שירותיהן ברכישת טלפון נייד. 

 

השקת אייפד 2 בחנות של איידיגיטל לפני שנתיים השקת אייפד 2 בחנות של איידיגיטל לפני שנתיים צילום: תומי הרפז

 

איידיגיטל הוקמה בסוף 2007 כהשקעה פרטית של חמישה מנהלים מקרן ההון־סיכון הישראלית פיטנגו: חמי פרס, אהרון מנקובסקי, צחי הילל, זאב בינמן ורמי ברכה. השיווק של אפל בישראל הועבר לאיידיגיטל מחברת ידע. ב־2009 גייסה החברה הון לראשונה מוי פרטנרס, גוף השקעות מקבוצת ויולה של שלמה דברת, אבי זאבי והראל בית און.

 

איידיגיטל, שמנוהלת על ידי ערן תור מתחילת דרכה, מחזיקה כיום תשעה סניפים בישראל הממוקמים בתל אביב, בראשון לציון, ירושלים, נתניה, אילת, באר שבע כפר סבא וחיפה. החברה מתמקדת במכירת המוצרים של אפל כמו אייפון, אייפד, מחשבי מקבוק, אך גם מוכרת מוצרים נלווים למוצרי החברה כגון אוזניות.

 

אפל פועלת כיום בישראל באופן ישיר באמצעות מרכזי הפיתוח שלה בישראל ומנוהלת על ידי אהרון אהרון. החברה רכשה ב־2012 את חברת אנוביט הישראלית בכ־400 מיליון דולר וקלטה אליה 100 מעובדי חברת טקסס אינסטרומנטס. לחברה מרכזי פיתוח בחיפה, בהרצליה וברעננה. פעילות המחקר והפיתוח של החברה בישראל אינה קשורה לפעילות מכירת מוצרי החברה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x