$
אינטרנט

חדש: פורטל לזכויות ניצולי שואה

הרשות לזכויות הניצולים במשרד האוצר העלתה אתר ובו מידע על תגמולים וקצבאות, פרויקטים להשבת רכוש ועוד. גורם המעורב בהנגשת הזכויות מסר ל"כלכליסט" שלצד האתר, זקוקים ניצולי השואה גם להסרת מחסומים בירוקרטיים

תומר אביטל 17:2602.04.13

הרשות לזכויות ניצולי השואה במשרד האוצר הודיעה היום (ג') על השקת אתר חדש במטרה לשרת את 180,000 ניצולי השואה שחיים בישראל ואת בני משפחותיהם. האתר הוקם בשיתוף עם מיזם כל-זכות.

האתר יספק מידע על הזכויות והשירותים להם זכאים ניצולי השואה ומידע נוסף בתחומי בריאות וזקנה. ניתן למצוא בו גם הצעות לסיוע משפטי ופסיכולוגי לניצולים, הסברים על התגמולים השונים שניתנים להם מכוח חוקים וקצבאות מגוונות, קישורים לפרויקטים של השבת רכוש ועוד.

 

פורטל זכויות ניצולי השואה פורטל זכויות ניצולי השואה

 

פלטפורמה בעייתית לקשישים

 

עובד שעוסק בהנגשת זכויות לניצולי שואה בשנים האחרונות וביקש שלא להזדהות אמר ל"כלכליסט" כי הוא מברך על היוזמה. "עם זאת", הסתייג, "מדובר באוכלוסיה מזדקנת והכלי האינטרנטי לא נגיש לכולם ולכן אני קורא לרשויות לפעול בכלים נוספים כדי לדאוג שמירב הניצולים יממשו את כל זכויותיהם. גם ככה, כיום רווחים בירוקרטיה ומחסומים רבים שמונעים מימוש זכויות והליך המיצוי עצמו לעיתים מסורבל ואיטי".

 

העובד הסביר כי "הנגשת המידע הינה חוליה בודדת בתהליך מיצוי הזכויות ויש להקל גם את שאר החלקים - הפנייה לגורמים המטפלים, משך הטיפול בפנייה, ריבוי הטפסים שנדרשים הניצולים למלא וכו'".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x