$
חדשות טכנולוגיה

אמזון החלה להשכיר ספרים דיגיטליים

קמעונאית הספרים הגדולה בעולם מרחיבה את שירות השכרת ספרי העיון שלה, ומתחילה גם להציע ספרי קריאה לכל דבר הזמינים דרך מכשירי קינדל ואפליקציות סלולר. המחיר? דולרים בודדים להשאלת ספר לתקופה של חודש

הראל עילם 16:2219.01.13
אמזון החלה לבחון בצורה שקטה שירות חדש המאפשר למשתמשים להשאיל ספרי קריאה דיגיטליים. כך גילו מספר גולשים במהלך סוף השבוע. השירות מאפשר למשתמשים לשכור ספר דיגיטלי לתקופה מוגבלת של חוש ומעלה. במשך תקופה זו, הספר יהיה זמין דרך הספריה המקומית של המשתמש, בכל מכשירי הקינדל ואפליקציות הסלולר השונות. לאחר מכן הוא יוסר.

 

באוגוסט האחרון, אמזון השיקה שירות השכרת ספרי עיון דיגיטליים. כעת נראה כי החברה גם התחילה להציע למשתמשים לשכור גם רומנים, אם כי מתוך מאגר מאוד מצומצם של ספרים. עלתה האפשרות כי הספרים הללו פשוט לא סווגו כראוי ומוגדרים כספרות עיון - אמזון לא הגיבה לשאלות העיתונות בנושא.

 

השכרת ספר לתקופה של חודש עולה בערך כמחצית מהעלות של רכישת הספר הדיגיטלי - למשל, משתמשים יכולים לרכוש את הספר The 5 Elements of Effective Thinking עבור 10 דולר, או להשאיל אותו לתקופה של חודש עבור 5.5 דולר.

 

 

קינדל פייר. אפשר עכשיו גם להשאיל ספרים קינדל פייר. אפשר עכשיו גם להשאיל ספרים

 

על כל יום איחור של "החזרת" הספר לספריה הדיגיטלית, משתמשים ישלמו קנס של של כמה אגורות, ולאחר 4 חודשים בממוצע עלות הקנס תגיע לעלות רכישת הספר. לא נראה ברגע זה שהחברה תיתן למשתמשים הטבה כלשהי במידה וייסמו את הספר בתוך פחות מחודש.

 

רוצים תוכן חופשי

 

זאת לא הפעם הראשונה שאמזון מתנסה בדרכים לתת למשתמשים גישה מוגבלת בזמן לספרים דיגיטליים - בעבר היא חילקה גישה מוגבלת לזמן לספרים מסוימים כמבצע לעידוד מכיר, ואף מאפשרת למשתמשים להשאיל לחבריהם ספרים שרכשו. השירות זכה להצלחה בקרב המשתמשים אבל בגלל סירוב של הוצאות לאור, הוא אינו זמין עבור רוב הספרים בחנות הקינדל.

 

ניתן להניח כי הוצאות האור השונות יביעו התנגדות גם לשירות השאלת ספרי הקריאה. הקושי של תעשיית הוצאת הספרים להתאים את עצמה לדור הדיגיטלי - אמזון, קמעונאית הספרים הגדולה בעולם, כבר הודיעה בשנה שעברה שהיא מוכרת יותר ספרים דיגיטליים ממודפסים - גם אילץ את אמזון להכנס לתחום הוצאת הספרים בעצמה, והיא היום מאפשרת לסופרים צעירים למכור סיפורים קצרים דרכה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x