$
IT בישראל

המקבץ השבועי: כל החדשות בעולם ה-IT הישראלי

מוצרים חדשים, עסקאות מעניינות, פרויקטים מועילים, מי מגייס ומי מפטר - המקבץ של כל מה שקרה בשבוע החולף בעולם המחשוב העסקי בישראל

רפאל קאהאן 19:1118.11.12

חדשות הטכנולוגיה, פתרונות חדשים, השקעות חדשות

 

GENIE הקימה חוות ענן לשרתים בהשקעה של כ-5 מיליון שקל, החווה צפויה לשרת 50.000 משתמשים. החווה החדשה מבוססת על שרידות כפולה, ניהול מאגרי הנתונים מנוהלים על ידי EZManage והיא ממוקמת באתר מהמאובטחים ביותר בעל תקני אחסון בינלאומיים ומהמחמירים. מדובר בחוות שרתים אשר תעניק ללקוח אפשרות להפעלת העסק באופן מלא בסביבת ענן ותחסוך עד 40% מהוצאות האחזקה של שרתים בארגון.

 

 

 

חברת טריפל סי (Triple C), חברת מחשוב הענן וספקית האינטרנט, מציעה את מערכת האבטחה Endpoint Protection מבית סימנטק (Symantec) כשירות בענן. המערכת, שהינה הראשונה בתעשייה לשלב הגנה על מחשבים אישיים (PC) ושרתים, מגנה על נכסים קריטיים מפני איומים זדוניים המגיעים בצורת "דואר זבל", כל זאת ביעילות ובמהירות גבוהות במיוחד, הודות לטכנולוגיית Symantec Insight, המאפשרת רמת אבטחה גבוהה לנקודות הקצה. מערכת Symantec Endpoint Protection מספקת הגנה מקיפה וחוסמת כ- 99% מדואר הזבל. זהו הפתרון היחיד המשלב אבטחה לשולחן העבודה ולדואר אלקטרוני, עם אפשרות לשחזור נתונים מהיר. במקרה של תקיפה מסוגלת המערכת לשחזר את כל שולחנות העבודה של Windows תוך דקות בודדות, באופן המבטיח שחזור מלא של המידע העסקי והמשאבים הקריטיים ומאפשר המשכיות עסקית ללא הפרעות או צורך בהפסקת עבודה. בנוסף, מדורגת המערכת במקום הראשון, בדירוג הכללי המקיף הכולל את המתחרים, במהירות סריקה והגנה על פי דרישה. חברת טריפל סי מציעה ללקוחותיה את המערכת כשירות בענן בשני מסלולים מרכזיים:Symantec Endpoint Protection For Server- פתרון המגן על שרתים עסקיים. כולל Antivirus / Antispyware. Symantec Endpoint For Personal Computer- פתרון המיועד למחשבים ביתיים. כולל Antivirus / Antispyware, Desktop Firewall ואיתור / מניעת חדירות.

 

אלוט תקשורת, ספקית בינלאומית של פתרונות אופטימיזציה ופתרונות מניבי הכנסות עבור מפעילי תקשורת קווית וסלולארית, הודיעה היום על השקת Allot Video Class - פתרון לאופטימיזציית וידאו. הכלי מתבסס על המוצר הטוב מסוגו של חברת אורטיבה, שאלוט רכשה באחרונה, ומאפשר לספקיות שירותי תקשורת סלולארית לשפר משמעותית את איכותם ויעילותם של יישומי וידאו חיצוניים מבוססי רשת (OTT). Allot Video Class מבטיח למנויים חוויית צפייה ברמה גבוהה ביותר, ובכך יוצר מקורות הכנסה חדשים למפעילי תקשורת, באמצעות הצעת חבילות וידאו ייעודיות למנויים, לצד חיסכון בעלויות ברוחב הפס.

 

חברת סינריון מערכות מודיעה כי היא משיקה את Synerion Direct, פתרון לניהול מערך עובדים (Workforce Management) עם ממשק משתמש בעיצוב חדשני, צבעוני וידידותי. הפתרון יושק במהלך כנס מקצועי שתקיים החברה ביום שני הקרוב, ה- 19 בנובמבר, בנושא ניהול המשאב האנושי בארגון, בו ישתתפו מאות מנהלים, מנהלי משאבי אנוש, אנשי כספים ועוד מהחברות המובילות במשק הישראלי. העיצוב החדש של Synerion Direct, אשר תוכנן ועוצב על ידי אמן המדיה הדיגיטלית אלי וסרמן, מבוסס על ממשקים מעולם הטלפונים החכמים – גישת ה- Mini Apps - חלוקה של מסך הכניסה למערכת למספר מיני-אפליקציות העוסקות בנושאים שונים בתחום ניהול מערך העובדים ומאפשרות ניווט וגישה ישירה לנושאים אלה.

 

עסקאות, פרויקטים ושיתופי פעולה

 

בינת תקשורת מחשבים סיימה לאחרונה פרויקט הטמעת מערכות אחסון של חברתEMC עבור חברת סרגון נטוורקס הישראלית, ספקית בינלאומית של פתרונות תקשורת בקצבים גבוהים לדור הבא של רשתות אלחוטיות. הפרויקט, שהחל במרץ השנה, הסתיים החודש וכלל התקנה של שתי מערכות עיקריות בשני אתרי המחשוב הראשיים של החברה בארץ – אתר ראשי ואתרDR (התאוששות מאסון), ו- 11 מערכות נוספות שהותקנו באתרי החברה בחו"ל.

 

Agile IT, המתמחה בתחום תשתיות ה-IT, בשיתוף עם Microsoft Consulting Services ביצעו פרויקט במרכז שניידר לרפואת ילדים, במסגרתו בוצעה הרחבת השימוש בפתרון ה- SCCM 2007 (Microsoft System Center Configuration Manager), כתשתית לשדרוג אוטומטי של מערכת ההפעלה וחבילת התוכנות למשרד במחשבי העובדים ל- Win 7 ואופיס 2010. Win 7 תופץ לכ- 700 מחשבי המשתמשים באמצעות בניית Image, הכולל את ההגדרות של מרכז שניידר והאפליקציות המשמשות את עובדי המרכז הרפואי. באמצעות ה-Image יותקנו המערכות והיישומים של בית החולים במחשבי המשתמשים בצורה פשוטה, מהירה ואוטומטית. במסגרת הפרויקט יבוצע גם גיבוי ושחזור החומר הקיים במחשבי המשתמשים בסביבת Windows XP והעברתו לסביבה החדשה. היקף הפרויקט מוערך בכ-100 אלף שקל.

 

טלדור תקשורת-גלאסהאוס השלימה פרויקט נרחב להטמעת מערכות אבטחת מידע ושליטה ובקרה בבנק יהב. היקף הפרויקט - מאות אלפי שקלים. במסגרת זו, הקימה טלדור תקשורת-גלאסהאוס מערכת NAC (Network Access Control) של חברת Access Layers הישראלית, המשמשת כשומר סף וכשער גישה לכל הציוד המורשה להתחבר לרשת הבנק, ומונעת חיבור של גורמים שאינם מורשים וחדירה של תוכנות זדוניות לרשת הארגונית. בנוסף, הקימה טלדור תקשורת-גלאסהאוס מערכת שליטה ובקרה של חברת סנטריטי. המערכת מאפשרת לבנק יהב שליטה ובקרה מלאה על המערכות הקריטיות שלו, כולל ניטור של תהליכים עסקיים וזמינותם. המערכת מספקת להנהלת הבנק דיווח מלא בזמן אמת אודות זמינותן של המערכות הבנקאיות והתהליכים העסקיים בבנק, וכן מסייעת לאנשי מערכות המחשבים של הבנק בניטור כשלים ותקלות במערכות אלה וברשת הארגונית. מערכת השו"ב של סנטריטי, אשר מחליפה מערכת אחרת הקיימת בבנק, הותקנה בשנים האחרונות בהצלחה בקרב 150 לקוחות ממגוון תחומים ומהמגזר הפיננסי בפרט.

 

חטיבת האינטגרציה והתשתיות של מטריקס נבחרה לנהל את אתר ה-IT של אירוקה בנווה אילן. במסגרת זו, מומחי מטריקס יאפיינו, יתכננו ויתוו את ניהול תשתיות הארגון. היקף הפעילות מוערכת במאות אלפי שקלים בשנה. עוד במסגרת הפרויקט, תהנה אירוקה משירותי מומחים (Proffesional Services) הכוללים ייעוץ, אפיון, תכנון וניהול בתחומי המחשוב ואבטחת מידע. כן תספק מטריקס רישיונות תוכנה חדשים לאירוקה, ותשדרג את מערכותיה בהתאם לצרכיה הטכנולוגיים.

 

חברת Unlimi-Tech תוכנה, המתמחה בהעברת קבצי מנוהלים וייצור FileCatalyst, הפתרון המוביל בעולם להעברה מואצת של קבצים, הודיעה כי חתמה הסכם עם MobileU, ספקית מובילה של פתרונות ניהול ואבטחה להתקנים ניידים ומוצרי Mobile Security, לפיו מונתה MoblieU למפיצתה המורשה בישראל. על-פי דו"ח חברת המחקר פורסטר לשנת 2011, המחזור השנתי לשנת 2010 לפתרונות קבצים מנוהלים הסתכם ב-1.4 מיליארד דולר. חברת המחקר צופה כי רמת הצמיחה הגבוהה תימשך ב-3 השנים הקרובות, בזמן שארגונים ימשיכו לשדרג את תשתיות ה-B2B שלהם. לאחר מכן תתייצב הצמיחה על היקף "נורמאלי" יותר של 8% לשנה, זאת עד לשנת 2014. ההערכות לשנת 2015 לפתרונות קבצים מנוהלים, נאמד בהיקף כספי של 2.48 מיליארד דולר.

 

החברות אינטרביט ו-DoIT ישתפו פעולה בתחום הטמעת מערכות גוגל APPS. חברת DoIT הינה השותפה הבכירה של גוגל בישראל ביישום תוכנת גוגל APPS . כלי הגוגל APPS נותנים ללקוחות העסקיים גדולים ובינוניים אפליקציות עסקיות של גוגל בסביבת הענן החל משרת דואר ועד לסביבות עבודה עסקיות. חברת DoIT אשר מיישמת ומפתחת את הפעילות בישראל מספרת על גידול במס' הלקוחות העסקיים שעוברים לעבוד בסביבה זו אשר הינה זולה ומאובטחת ועקב כך נוצר שיתוף הפעולה עם חברת אינטרביט (חברת(1995) InterBit ) מקבוצת א.מ.ת מחשוב. אינטרביט הינה בית תוכנה ומרכז ידע ומומחיות בנושאים טכנולוגיים מתקדמים בעולמות הקוד והמערכות הפתוחות. בראש התחום עומד עמית שחם אשר לו ניסיון רב בפרויקטי הטמעת מערכות וטכנולוגיות למשתמשי קצה. בתקופה הקרובה יחלו הטמעות של היישום בחברות טלאול ואול ג'ובס עם סיום שלבי היישום. בתאריך ה 22/11/2012 יתקיים כנס ובו תוצג הטכנולוגיה של עולם הענן בכלל והפעילות של גוגל לסביבה העסקית בשיתוף עם לשכת המסחר –המכללה העסקית.

 

כנסים, אירועים ופרסים

 

CA Technologies תרמה עשרה מחשבים לכפר הנוער רמת הדסה בעזרתה של עמותת הרוח הישראלית. החברה תרמה את המחשבים כחלק ממדיניות התרומה לקהילה בישראל בנוסף לליווי הצמוד אותו היא מעניקה לבתי הספר בגבעת אולגה במסגרת התרומה לעמותת פסגות.

 

מלאנוקס שומרת על מעמדה כמובילה בפתרונות קישוריות למחשבי העל ברשימת TOP500 , המדרגת את 500 מחשבי העל המובילים בעולם. אינפיניבנד מוסיף וצומח כפרוטוקול הקישוריות הנבחר ל- 224 ממחשבי ה- TOP500. מחודש יוני 2012 עד נובמבר 2012 גדל מספר המערכות המקושרות באמצעות אינפיניבנד FDR 56Gb/s פי 2.3 בקירוב וכולל את שתי מערכות האינפיניבנד המובילות ברשימה. נתון זה מעיד על הצמיחה בדרישה לביצועים, סקלאביליות ויעילות גבוהים יותר.

 

שבוע היזמות הגלובלי נפתח באופן רשמי ב – SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון. במסגרת אירוע פתיחת שבוע היזמות קיימה הרשות למחקר ולפיתוח במכללה את הכנס השנתי Start up SCE. היזמים שהגיעו שיבחו את המכללה, את הפעילות שנעשית בה ומכמות הסטודנטים הרבה שגילו עניין ביזמות והגיעו לכנס כדי ללמוד ואמרו כי זה המקום שהם רוצים לקחת בו חלק. בין משתתפי הכנס – ג'ו שפירא, מייסד שותף של J-date, אמיר רווה, מנהל שותף בקרן השקעות ויו"ר עמותת בונים עתיד אחר, עמוס רדליך, יועץ עסקי, טל כתרן, יזם סידרתי ומשקיע, Tal Catran Holdings (גיוס משאבים וערוצי שיווק בארץ ובעולם), טל ברנוח, יזם סידרתי ומשקיע בחברות סטארט-אפ וגיא אדליסט שפיתח מערכות חיסכון בדלק לרכבים כבדים. את הכנס פתח דיקן הרשות למחקר ולפיתוח, ד"ר אמיר אליעזר אשר הציג בפני מאות הסטודנטים ואנשי הסגל את שיתופי הפעולה הרבים שמקיימת המכללה במסגרת קידום תחום היזמות והחדשנות ומתן כלים מוחשיים לסטודנטים לפרוץ קדימה. בין שיתופי הפעולה – הסכם ייחודי חשוב ביותר עם אחת האוניברסיטאות הגדולות באוסטרליה, שיתוף פעולה עם אוניברסיטאות באירופה, קשרים ופרויקטים משותפים עם חברת מייקרוסופט, גוגל, מט"י ותכנית BSSF.

 

טיוב נתונים: מהישרדות להזדמנות עסקית, מתי: יום ג', 4 בדצמבר, 12:00-9:00, איפה: מיקרוסופט מחקר ופיתוח, שנקר 13, הרצליה פיתוח (בניין גב-ים 5). איכות המידע תורמת רבות לשורה התחתונה של התוצאות העסקיות בארגון. איכות המידע משפיעה על שירות לקוחות, על פוטנציאל המכירות, על עמידה ברגולציה ועל גידור סיכונים. במפגש "טיוב נתונים: מהישרדות להזדמנות עסקית", שעורכת מטריקס בשיתוף עם מיקרוסופט, יילמדו תרחישים עסקיים המולידים פרויקטי טיוב נתונים, אתגרים בפרויקטים מסוג זה וכלים ומתודולוגיות אשר עוזרים בהתמודדות עמם. האירוע הוא ללא תשלום, אך מחייב הרשמה מראש. מספר המשתתפים מוגבל. לפרטים והרשמה: http://www.matrix.co.il/Events/Pages/event4-12-12.aspx או בטלפון 09-9598853

 

יום פגישות אישיות (1:1) עם מובילי מרכזי ההתמחות של מטריקס, מתי: יום ד', 28 בנובמבר, 16:00-9:00, איפה: במשרדי מטריקס גלובל וטאקט בדיקות - מודיעין עילית. מטריקס מקיימת, זו הפעם ה- 4, יום פגישות "1 X 1" למנהלי מערכות מידע ומקבלי החלטות בתחום ה-IT. ביום זה מטריקס מרכזת את מיטב המומחים המובילים את מרכזי ההתמחות שלה במגוון תחומים כגון בדיקות, חווית משתמש, מובייל, אינטרנט, CRM, BI, ו-SOA, ומאפשרת למנהלים להיפגש לצורכי התייעצות, התעדכנות בחדש בתחום וחשיבה משותפת על רעיונות ופתרונות מותאמים ספציפית לצרכיו האישיים של הארגון. בנוסף, תועבר הרצאת מליאה על ידי רנית זקצר,CTO מטריקס, בנושא מגמות וחידושים מעולם ה-IT במבט ל- 2013. האירוע הוא ללא תשלום, אך מחייב הרשמה מראש.

לפרטים והרשמה: http://www.matrix.co.il/Events/Pages/MeetingDay1.aspx

 

מינויים, גיוסים ועזיבות

 

נועם וקסר, (43), מרצה בכיר בנושאי ניהול, סחר אלקטרוני, מערכות מידע, שיווק מוצרים עתירי טכנולוגיה וחדשנות, יזמות פנים ארגונית ומכירות במיזמים חדשים, הצטרף לסגל במרכז אקדמי דן, האקדמיה של חברות ההיי-טק, ויעביר השנה את הקורס "יסודות היזמות" לתלמידי שנה ב' במסלול מדעי המחשב ומערכות מידע. וקסר צבר למעלה מ-18 שנות ניסיון בתפקידי ניהול וכחבר הנהלה בכירה, והוא מכהן כחבר הנהלה וכמנהל מחלקת ההדרכה, "Oracle University", בחברת אורקל. בשנים האחרונות היה שותף להקמת EMGI – מחלקת ההדרכה של בית ההשקעות הבריטי MGequity Partners, ושימש כמרצה ונואם באוניברסיטאות ומכללות שונות בארץ, לצד התמחותו בפיתוח תכניות לימוד לקורסים אקדמיים. לפני כן שימוש וקסר כסמנכ"ל התפעול בג'ון ברייס – מכללת הייטק, וכמנהל מחלקת אורקל באותה מכללה. לווסקר תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה ותואר שני במנהל עסקים, שניהם מאוניברסיטת תל-אביב.

 

חברת Yside, מקבוצת SQLink, המתמחה בתשתיות מיקרוסופט לארגונים גדולים, במיוחד בתחום ה- System Center, תפרסם בתקופה הקרובה עשרות הצעות עבודה. מנכ"ל החברה, אלון כחלון, מדווח על ריבוי פרויקטים במחצית השנה הקרובה. על רקע זה, מתכננת החברה לגייס כ-20 עובדים, בעלי רקע טכנולוגי רחב בכל הקשור לטכנולוגיות מיקרוסופט השונות בדגש על מוצרי System Center, אשר יצטרפו ל-30 העובדים הקיימים בחברה. חברת Yside מציעה ללקוחותיה חבילות שירות המשלבות חשיבה אסטרטגית, מקצועיות ומומחי טכנולוגיה ברמה מקצועית גבוהה. החברה מתמקדת ומתמחה במוצרי מיקרוסופט בדגש מיוחד על משפחת System Center על כל מוצריה (SCOM,SCCM ,SCVMM ,DPM , Orchestrator), וירטואליזציה ו-Exchange ומעסיקה מומחים בעלי שם וניסיון בניהול והובלת פרויקטים גדולים ומורכבים. בין לקוחותיה של Yside נמנים: מיקרוסופט, בנק יהב, לאומי קארד, פרטנר, פלאפון, אפריקה מלונות, מכבי, משרד הרווחה, JDC, מפעלי נייר אמריקאים ועוד.

 

איגוד האינטרנט הישראלי הכריז היום על סיום הליך הבחירות לוועד המנהל של האיגוד. שני חברים חדשים וחברת וועד מכהנת נבחרו לכהונה בת 3 שנים בוועד המנהל של האיגוד בו מכהנים תשעה חברים. חברי ה הנבחרים, דר' עמיר עציוני, שכיהן כבר בוועד המנהל בשנים 2000-2008, היה בעברו יועץ במשרד ראש הממשלה בנושא מדיניות ה-IT, איתי בנר, מוותיקי התוכן העברי באינטרנט, היום עוסק כמומחה בחברה המתמחה במחקר שיווקי במדיה החברתית ושאולה הייטנר, מובילת מיזם פיקיוויקי, המחדשת את כהונתה כחברת הוועד המנהל אליו הצטרפה בשנת 2001. החברים החדשים שנבחרו מצטרפים לשישה חברי וועד מכהנים; פרופ' ישע סיון (נשיא), פרופ' יהודית בר אילן, דר' אלון הסגל, אלעד זלומונס, רימון לוי ורועי שלומי.

 

תומר אוחיון, 32 , מונה לתפקיד מנהל תחום Windows Azure בחברת Agile IT המתמחה בביצוע פרויקטים בתחום תשתיות ה- IT. במסגרת תפקידו יוביל תומר פעילויות ייעוץ ופרויקטי בניית מערכות מבוססת ענן בסביבת Microsoft Windows Azure בשילוב עם פתרונות האחסון בענן של חברת Storsimple המיוצגת בלעדית בישראל על ידי Agile IT. בתפקידו הקודם שימש תומר כאיש סיסטם בכיר בחברת תנובה מטעם חברת HP. תומר הוא בעל תואר ראשון במנהל עסקים מטעם מכללת "כרמל" בחיפה ובעל הסמכת MCITP מטעם מכללת "מדיאטק היטק".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x