$
הייטק והון סיכון

אנשי ההיי-טק נרתמים למחאת האוהלים

היום התקיים "האקתון" ראשון של פעילי המחאה החברתית, והשתתפו בו כ-50 מתכנתים והאקרים שתורמים לתנועה באמצעות יישומי קוד פתוח, נוכחות ברשתות החברתיות ופרויקטים בתחום הסלולר

הראל עילם 18:1013.08.11
בשעות אלו נחתם אירוע "האקתון" של קהילת ההאקרים ואנשי היי-טק התומכים במחאה החברתית. לאירוע, שנערך בחממה הטכנולוגית "האב" בתל-אביב, הגיעו למעלה מ-50 מתכנתים והאקרים וכן נציגי מאהלים ומארגני המחאה.

 

מארגן האירוע היה אמנון דפני, מראשי מטה המאבק החברתי ורכז צוות אינטרנט
ומדיה. דפני הוא גם חבר במאהל רוטשילד והיה חלק בתנועה מאז הקמתה. "זהו רגע היסטורי בעם", אמר דפני, והגדיר את הנוכחות באירוע כ"מדהימה". "זה מפגש ראשון, לא ציפינו למענה כזה. זה בהחלט מפתיע". רוב המשתתפים בהאקתון היא קבוצה קרובה של האקרים וחברים הנפגשים מתי חודש. בין המשתתפים ניתן למצוא אנשי UI וקוד פתוח וכן מומחים למדיה חברתית ודרופל.

 

במהלך האירוע, הקהילה הגיעה לכמה מסקנות, ביניהן הצורך להקים רשת חברתית פתוחה ואזרחית שתשרת את המחאה. הרשת החברתית תהיה מבוססת דרופל, מערכת קוד פתוח הנמצאת בשימוש בפרויקטים ממשלתיים כגון אתר "שיתוף". היא תכלול חדרי צ'אט ואפשרות להעלות רעיונות ולהצביע עליהם וכן לנהל שיחות ולערוך מסמכים בצורה משותפת. הרשת תושק בצורה חלקית ככל הנראה כבר השבוע.

 

בנוסף, מתוכננת גם מערכת ההראות, שתאפשר לשלוח הודעות דרך פייסבוק, טוויטר ו-SMS על פינויי מאהלים וכן על הודעות חשובות לכל הנציגים. לפני מספר ימים אחד מחברי ההאקתון, גא שפר, גם הקים מוקד הודעות SMS - מספר אליו משתמשים יכולים לשלוח הודעה שנשלחת אוטומטית לחשבון הטוויטר של המחאה. לפי דפני, חברת תקשורת החליטה לתרום עשרות אלפי הודעות SMS למערכת ההתראות, הצפויה להכנס לשימוש עוד היום.

 

תוכנית אחרת היא להקמת מוקד טכנולוגי בכל מאהל, כולל מחשבים ניידים פעילים וחיבור אינטרנט, וכן "אחראי סלולר" שידאג לעדכון שוטף על הנעשה במאהל. לפי דפני, למרות הסיוע של מספר חברות, המצב הטכנולוגי במאהלים הוא "מזעזע". הוא אומר שהוא מנהל כעת מסע של גיוס תרומות מאנשים פרטיים על מנת לשפר את המצב.

 

דפני דחה את הטענות בתקשורת לפיהן רוב אנשי המאהל מחזיקים בטלפונים חכמים והם "מפונקים עם אייפון". הוא הגיב ואמר: "גם בקרב אנשי הטכנולוגיה במאהל, זה בהחלט מצב של הסנדלר הולך יחף. יש מחסור אדיר באמל"ח. המצב על הפנים. אין מחשבים ניידים, אין טלפונים חכמים, אין חיבור אינטרנט. המחשבים שכן ישנם הם ישנים וללא חיבור או בטריה."

 

דפני הוסיף ואמר שיש לקבוצה תוכניות ל"כמה חודשים קדימה", והרצון שלו הוא להקים מחאה פתוחה, עממית, עם אלמנטים של קוד פתוח ואף Crowd-Sourcing. למרות זאת, הוא מודע לצורך בתוכן איכותי ומתכוון להפגש מחר עם קבוצה של אנשי תקשורת ועיתונאים במטרה להקים מפגש דומה אבל עבור אנשי תוכן - שיערך בסוף השבוע הבא.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x