$
30 דקות

30 דקות או פחות

משקיעים נרתעים מזוגיות בעסקים - איך הגיבו לזוג מייסדים מהקהילה הגאה?

עידו ספרותי הקים את חברת האבטחה PerimeterX עם שני שותפים - אחד מהם בן זוגו. בראיון לפודקאסט "30 דקות או פחות" הוא מספר על ההחלטה להקים את החברה בארה"ב ולגייס עובדים בארץ, ואיך הגיבו המשקיעים לעובדה שמדובר בבני זוג, על רקע החשש הקבוע של פרידה אפשרית

שירות כלכליסט 13:4429.06.21

עידו ספרותי שירת בצבא בתלפיות ועבד גם ביחידה הטכנולוגית של השב"כ, אבל לקח לו זמן לתרגם את הרקע הזה למעבר לסייבר. את הקריירה בהייטק הוא התחיל דווקא בצד הטכני של פלטפורמות שמשפרות את הפצת התוכן באינטרנט, כדי שהגולשים יוכלו לראות שידורי וידיאו במהירות וללא הפרעות, למשל. 

 

 

 

לפרקים נוספים של הפודקאסט "30 דקות או פחות" ליחצו כאן

 

אחרי שני סטארט-אפים שזכו להצלחה לא מעטה ועבודה בתאגיד אמריקאי שרכש את אחד הסטארט-אפים שלו, ספרותי החליט שהוא בשל ליצור משהו חדש משלו. הוא הקים את PerimeterX עם חבר מהסטארט-אפ הקודם בו עבד ועם בן זוגו, כשהמטרה שלהם היתה לאתר פרצות אבטחה ולספק הגנה מפני הונאות בשימוש באפליקציות.

 

עידו ספרותי עידו ספרותי צילום: PERIMETERX

 

 

הם יצאו לדרך עם גיוס מהמשקיע הראשון של גוגל, אחרי שיחה מוזרה בסניף של סטארבקס בעמק הסיליקון, ומאז הם גייסו כ-130 מיליון דולר, הגיעו להכנסות של עשרות מיליונים בשנה וכבר רואים באופק הרחוק הנפקה, אבל יש עוד זמן עד אז. בראיון לפודקאסט "30 דקות או פחות" מספר ספרותי התחנות בקריירה, תחילת הדרך של פרימטר-אקס בארה"ב וההחלטה לגייס עובדים דווקא בארץ, איך הגיבו המשקיעים, שנוטים לא לאהוב שילוב של זוגיות ועסקים, לעובדה ששניים מהמייסדים הם בני זוג - ובמיוחד כשמדובר בבני זוג מהקהילה הגאה. 

 

 

ראיון שבועי עם יזמים, משקיעים ומנהלים בעולם ההייטק
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

 

מראיינים:

נבות וולק, איש הייטק.

אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

 

x