$
30 דקות

30 דקות או פחות

מייסד קרן אנטרי חושב שיש בועה בשוק ואין ספק שנתעורר עם הנגאובר קשה

אבי אייל גייס מאות מיליוני דולרים לקרנות שלו, מנהל קרנות בינלאומיות וגם כאלה שמשקיעות רק בתעשייה הישראלית - ומסביר מה מוביל לגיוסים הגדולים של חברות, גם אם הנתונים לא תמיד מרשימים. והכל התחיל מחברה שהקים בזמן הלימודים באוניברסיטה

שירות כלכליסט 14:3806.06.21

כשאבי אייל נשאל אם השוק השתגע ואם צפויה לנו השכמה קשה מחלום, שתלווה בהנגאובר קשה, הוא לא מהסס - "אין ספק", הוא עונה, ומשווה את הבועה הקיימת היום למשבר שעבר השוק ב-2008 ולקריסת בועת הדוט קום בתחילת שנות ה-2000.

 

 

 

לפרקים נוספים של הפודקאסט "30 דקות או פחות" ליחצו כאן

 

ואייל מכיר את התחום: הוא נולד בחיפה, עבר בילדותו לדרום אפריקה ושם השלים את לימודי ההנדסה באוניברסיטה. כדי לממן את הלימודים, הוא הקים במהלכם חברה שעסקה בפיתוח תוכנה ומכירת שירותים, וכשסיים את הלימודים היא כבר גדלה והעסיקה 50 איש. אייל מכר את החברה ועבר לארה"ב ובהמשך לאנגליה, הקים עוד 4 חברות ורשם 2 אקזיטים נוספים - ואז עשה עלייה והתחיל להשקיע בהייטק באמצעות אנטרי קפיטל.

 

אבי אייל אבי אייל צילום: Milken Institute

 

 

כמי שגייס 650 מיליון דולר לקרנות שלו, אבי אייל לא מגביל את הפוקוס שלו לתחום ספציפי. יש לו קרן גלובלית שהשקיעה בחברות כמו Deliveroo ו-Postmates, שנמכרה השנה לאובר ב-2.65 מיליארד דולר, הוא משקיע גם בשלבים מוקדמים וגם בשלב ה-early growth והקרן הישראלית מתגאה בסיפורי הצלחה כמו Monday ו-Riskified - אבל כמו כל משקיע היו לו גם כמה פספוסים, חלקם כואבים במיוחד.

 

על ההצלחות, הכשלונות והתחומים שבהם הוא מחפש השקעות - בפרק חדש של הפודקאסט "30 דקות או פחות".

 

 

ראיון שבועי עם יזמים, משקיעים ומנהלים בעולם ההייטק
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

 

מראיינים:

נבות וולק, איש הייטק.

אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

x