$
פודקאסט גיימריסט

פודקאסט כלכליסט

חמש שנים ללא משחק חדש: מה קרה למגע הזהב של בליזארד?

בליזארד תמיד לקחה את הזמן בפיתוח משחקים חדשים, אבל נראה שבשנים האחרונות היא נחה קצת יותר מדי. מנהלים, יוצרים ושחקנים נוטשים ופודקאסט גיימריסט בודק מה עובר על החברה

עמית קלינג 18:3026.05.21
משהו לא טוב קורה בבליזארד. חברת הענק לוקחת את הזמן שלה בנחת כבר 30 שנה ופשוט מוציאה כל פעם משחק שמגדיר מחדש את הז'אנר שלו – פעם אסטרטגיה (וורקראפט, סטארקראפט), פעם משחקי תפקידים (דיאבלו, וורלד אוף וורקראפט), פעם אקשן (Overwatch) – אבל כבר כמה שנים היא מדממת כישרון ושחקנים. שורה ארוכה של מנהלים בכירים ויוצרים מוערכים שליוו אותה שנים התפזרו כל אחד לכיוון עצמאי והדו"ח הרבעוני האחרון שלה מראה שאף שהחברה עדיין בהחלט רווחית, בסיס השחקנים שמשחק במשחקים שלה נשחק בהדרגה.

 

 

 

 

זה עוד היה יכול להיות בסדר אם היה לה משחק חדש באופק שימריץ מחדש את הקהל שלה – החשודים המיידיים הם Overwatch 2 או דיאבלו 4, שנמצאים בשלבי פיתוח כאלו או אחרים – אבל זה לא המצב. בליזארד תמיד היתה חברה שלוקחת את הזמן עם המשחקים שלה, וכיום, כשזמני הפיתוח התארכו בתעשייה כולה, הכותרים שלה מגיעים, במונחים של הענף, פעם בדור.

 

המשחק דיאבלו של בליזארד המשחק דיאבלו של בליזארד צילום: youtube

 

 

וכך בליזארד מוצאת את עצמה ללא משחק חדש מאז 2016, עם דיווחים על צוות שהולך ונהיה מתוסכל, בין היתר מתהליך קבלת החלטות מסורבל – תופעה שרודפת כמעט כל חברת ענק, אבל שהחמירה במיוחד בבליזארד, כך דווח בתחקיר מקיף של IGN שפורסם בשבוע שעבר, מאז המיזוג עם אקטיוויז'ן – עוד חברת ענק (סדרת קול אוף דיוטי) עם תרבות ארגונית ויצירתית שונה בתכלית.

 

כמובן שעדיין רחוק היום בו אפשר יהיה להגיד על בליזארד שהיא בצרות של ממש. לחברה עדיין יש כמה מהמותגים החזקים ביותר בענף כולו, קהל נאמן (אולי אפילו נאמן מדי) והמון עובדים מוכשרים ומסורים. גם העזיבה של רבים מהמנהלים הבולטים בחברה לא בהכרח מעידה על בעיות עומק – ייתכן שרבים מהם פשוט הריחו הזדמנויות עצמאיות בחוץ ורצו קצת לגוון, בטח אחרי שנתנו שנים על גבי שנים לאותם משחקים.

 

אבל מה שנשחק – וידרוש לא מעט מאמץ בשביל לבנות אותו מחדש – הוא התדמית של בליזארד כחברה בעלת מגע זהב שפשוט לא יכולה לטעות. על כל אלו ועוד דנים בפרק של השבוע כתב גיימריסט עמית קלינג, שנפרד השבוע מהמדור ומהפודקאסט, והמנחה האורח דניאל רצ'קובסקי – תסריטאי ("פעם בשבוע עם תם אהרון"), קומיקאי ומעצב משחקים שמסר עשרות אלפי שעות מחייו למשחקים השונים של בליזארד.

 

 

 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

x