30 דקות

30 דקות או פחות

"פעם המלך היה הפיד, עכשיו מדברים על היוצרים"

ראם שרמן מוכר בעיקר מהפודקאסטים שהוא מגיש, ובעבודה האמיתית שלו הוא עוזר ליוצרי תוכן ברשת להתפרנס. בראיון לפודקאסט "30 דקות או פחות" הוא מספר איך נולד הרעיון ולמה החברה בחרה בעבודה מרחוק עוד לפני הקורונה

שירות כלכליסט 19:2111.04.21

לראם שרמן יש עבודה "רצינית", אבל נראה שדווקא התחביב שלו הפך אותו למיני סלב - שרמן הוא מחלוצי סצינת הפודקאסטים בעברית, מגיש את הפודקאסטים הפופולריים "גיקונומי" ואת "ציון 3" ומעורב גם בפודקאסט "בכל יום נתון". גם העבודה שלו קשורה לתחום: שרמן הוא שותף מייסד וסמנכ"ל טכנולוגיות של סטרים אלמנטס, פלטפורמה שמאפשרת ליוצרי תוכן ברשת, בעיקר סטרימרים של תוכן וידיאו, לתקשר עם העוקבים שלהם ולהרוויח כסף מטיפים, מכירת מרצ'נדייז ועוד.

 

 

 

 

"ההיסטוריונים יקבעו מתי עברנו מ-web 2.0 ל-web 3.0 באינטרנט", אומר שרמן. "פעם המלך היה הפיד, עכשיו אתה מדבר על היוצר - אתה רואה אותו ביוטיוב, תמונות שהוא מפרסם באינסטגרם, כותב הגיגים בטוויטר". שרמן מסביר כי פייסבוק, גוגל ואמזון מציעות ליוצרים כאלה כלים בסיסיים, וסטרים אלמנטס שהוא הקים נותנים להם אפשרויות מתקדמות יותר.

 

ראם שרמן ראם שרמן

 

 

בראיון בפודקאסט "30 דקות או פחות" הוא מספר על הסטארט-אפ הראשון שלא צלח, משתף את המסקנות שלו מהגלגול שהוא עשה עם בנק לאומי ופפר, מסביר את התרבות הארגונית המיוחדת שקיימת בצוות שעוד לפני הקורונה עובד מרחוק בין שלוש יבשות ואיך זה להיות מיני סלב בתחום הפודקאסטים.

 

 

ראיון שבועי עם יזמים, משקיעים ומנהלים בעולם ההייטק
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

 

מראיינים:

נבות וולק, איש הייטק.

אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

x