$
חדשות טכנולוגיה

המפות של גוגל יציגו לנהגים דרכים "ידידותיות לסביבה"

כחלק מהתחייבותה למאבק במשבר האקלים, הודיעה ענקית הטכנולוגיה שהתוכנה תדגיש נתיבים שמופקת בהם פליטת הפחמן הנמוכה ביותר. החידוש יושק בהמשך השנה בארה"ב ולאחר מכן בשאר העולם

חדשות חוץ 13:0931.03.21

גוגל מפות (Maps) תחל להציג למשתמשים נתיבים שלפי חישוביה הם הידידותיים ביותר לסביבה.

 

החברה המפעילה את מנוע החיפוש אמרה שתדגיש נתיבים שמפיקים את פליטת הפחמן הנמוכה ביותר באמצעות מידע שברשותה על התנועה ושיפועי הכבישים.

 

 

גוגל אמרה שהמאפיין יושק ראשית בארה"ב, בהמשך השנה, "עם התרחבות גלובלית שתבוא בהמשך". המאפיין החדש הוא חלק ממחויבותה של החברה למלחמה בשינויי האקלים. לכשיושק, ברירת המחדל של האפליקציה תהיה להציג את הנתיב הידידותי ביותר לסביבה, אלא אם המשתמשים בחרו אחרת.

 

כשנתיבים חלופיים הינם מהירים יותר משמעותית, גוגל תציע אפשרויות נוספות ותאפשר למשתמשים להשוות בין שיעורי הפליטה הצפויים בכל נתיב.

גוגל מפות, סטריט וויו גוגל מפות, סטריט וויו צילום: שאטרסטוק

 

 

"מה שאנחנו רואים הוא שבערך למחצית מהדרכים האפשריות, ניתן למצוא חלופה יותר ידידותית לסביבה", כך אמר ראסל דיקר, מנהל מוצר בגוגל. מנוע החיפוש, שנמצא בבעלות אלפבית, אמר שהוא משתמש במידע על פליטות שמתבסס על בדיקות שנערכו בסוגי רכבים וכבישים שונים, ונעזר בתובנות של מעבדת האנרגיה המתחדשת הלאומית (NREL) של ממשלת ארה"ב. האפליקציה יודעת גם לחשב מידע על שיפועי כבישים שמתקבל מרכבי הגוגל סטריט וויו שלה, לצד תמונות לוויין.

 

מהירות לעומת קיימות ועלות

 

"זוהי דוגמה נהדרת לשלושה טרנדים שמתאחדים - ניתוח מידע, קיימות ומתן אפשרות בחירה לצרכן", כך אמר סידהרת פתאק, שותף בחברת הייעוץ Kearney. "זה גם יגרום למי שיושב על הגדר לקבל החלטה מודעת של מהירות לעומת קיימות ועלות". ביוני מתכוונת גוגל להתחיל להזהיר נהגים שעומדים להיכנס לאזורי פליטה מופחתת, שבהם אסורה כניסתם של כלי רכב מזהמים. אזורים כאלה שכיחים במדינות מתקדמות כמו גרמניה, צרפת, הולנד, ספרד ובריטניה.

 

 

גוגל מפות גוגל מפות צילום: שאטרסטוק

 

"מאמסטרדם עד ג'קרטה, ערים ברחבי העולם קבעו אזורי פליטה מופחתת, בהם מוגבלת כניסת כלי הרכב המונעים בדיזל או כאלה שיוצרו לפני שנה מסוימת", כך אמרה גוגל בפוסט שפרסמה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x