$
הייטק והון סיכון

פרסום ראשון

עסקה רביעית לקרן תומא בראבו בישראל: רוכשת את אפליטולס ב-250 מיליון דולר

מדובר באקזיט צנוע במונחים של היום לחברה שפיתחה פלטפורמה מבוססת ענן לניטור אפליקציות וגייסה עד היום כ-40 מיליון דולר. בין בעלי המניות: קרנות OPENVIEW, בסמר, מאגמה, סיירה ונצ'רס ו- iAngels

סופי שולמן 14:2130.03.21

שבוע אחרי שסידרה את ההנפקה הגדולה ביותר של חברה ישראלית לאיירון סורס, קרן ההשקעות תומא בראבו האמריקאית מארגנת אקזיט נוסף, אך צנוע הרבה יותר, לסטארט-אפ ישראלי אחר. הקרן תשלם 250 מיליון דולר עבור חברת אפליטולס (applitools) שפיתחה פלטפורמה מבוססת בינה מלאכותית לבדיקה ואיתור בעיות באפליקציות. גורמים בתעשיית קרנות ההשקעה הפרטיות מציינים כי החברה הישראלית הונחה על המדף לפני כחודשיים, מתוך הבנה כי המודל העסקי שלה לא מצדיק את קיומה העצמאי והחברה מתאימה יותר להשתלבות בפעילות של פיתוח אפליקציות (DEVOPS).

 

החברה הוקמה ב-2013 על ידי היזם הסדרתי גיל סבר, שמשמש כמנכ"ל ובעבר היה ממייסדי סייפאנד וסטורוויז. המייסדים הנוספים הם אדם כרמי, המכהן כסמנכ"ל טכנולוגיות, ומשה מילמן, המשנה למנכ"ל. משרדיה ממוקמים ברמת גן והיא מעסיקה כ-100 עובדים. בין בעלי המניות באפליטולס: הקרנות בסמר, מאגמה, סיירה ונצ'רס, iAngels ו-OPENVIEW. אפליטולס גייסה עד היום כ-40 מיליון דולר. את סבב הגיוס האחרון שלה ערכה החברה ב-2018 שבו גייסה 31 מיליון דולר בהובלת קרן OPENVIEW.

 

אדם כרמי, ממייסדי אפליטולס אדם כרמי, ממייסדי אפליטולס צילום: אילון יחיאל

 

על פי הערכות, אפליטולס ייצרה הכנסות של 25 מיליון דולר ב-2020, כאשר עם לקוחותיה נמנות חברות מובילות ובהן אמריקן אקספרס, סיילספורס, סוני, סלאק וסימנס. השנה היא צפויה להציג הכנסות של 30 מיליון דולר, קצב צמיחה מתון יחסית לציפיות המשקיעים היום, אך גם לעבור לאיזון תפעולי. על בסיס נתונים אלה העסקה משקפת מכפיל 10 על ההכנסות.

 

עבור קרן ההשקעות תומא בראבו, שמנהלת 80 מיליארד דולר ומתמחה בחברות תוכנה, מדובר בעסקה רביעית בישראל. הראשונה היתה חברת הסייבר אימפרבה של שלמה קרמר שאותה רכשה הקרן ב-2018 עבור 2.5 מיליארד דולר, כעבור שנה רכשה בחצי מיליארד דולר את אטיוניטי ולפני שבוע הודיעה כי חברת הספאק שהנפיקה תתמזג עם איירון סורס בעסקה שמשקפת שווי של 11 מיליארד דולר לחברת התוכנה הישראלית.

x