$
הייטק בפקקים

זה פטנט: מתי כדאי לרשום ואיך עושים את זה?

פטנט יכול לתת לסטארט-אפ יתרון משמעותי, אבל עלול גם לחשוף תוכיות עתידיות. פודקאסט "הייטק בפקקים" בודק איך רושמים פטנט, באיזה שלב מומלץ לעשות את זה ובאילו מקרים עדיף להימנע מכך

שירות כלכליסט 18:1725.03.21

בפורומים מסוימים מדברים על ה"ריצה אל ה-IP" כאסטרטגיה לגיוס. ואכן, כשמגיעים למשקיע עם זכויות על פטנט או זכויות קניין רוחני כלשהן, יש יתרון משמעותי בהגנה מפני תחרות. גם בשלבים מתקדמים יותר, רישום פטנט יכול להיות ציון דרך משמעותי בחייו של סטארט-אפ או חברה.

 

 

 

 

רק לפני שבוע ראינו את חברת בונוס ביוגרופ רושמת פטנט על פיתוח רשת כלי דם מלאכותית לשיפור הסיכוי לקליטה בגוף של איברים שיוצרו במעבדה ומנייתה עלתה בהתאם. בתחילת השבוע חברת פי.אמ.סי ניצחה בתביעה על סך 308 מיליון דולר כנגד אפל במשפט שהתקיים במשך 6 שנים.

 

אז כמה חשובים הם פטנטים? האם הם עדיין רלוונטיים בעידן של התפתחויות כל כך זריזות בטכנולוגיה? ובאילו מצבים יש להיזהר לא לחשוף את התכניות העתידיות על ידי רישום הפטנט? וגם איך פרקטית מוציאים פטנט או לפחות הגנה כלשהי על קניין רוחני כבר בשלבים המוקדמים של הסטארט-אפ?

 

נדבר עם ירון מגל, יזם ומשקיע הון סיכון, אקס טרה ונטורס וכיום מנהל את המעבדה הלאומית לפוטוניקה במרכז למחקר גרעיני בשורק (עוד נקדיש לו פרק) ובהמשך על המישורים הפרקטיים של הוצאת פטנט – כמה זה אמור לעלות ואיך לעשות את זה - עם ד"ר הדס כהן, עורכת דין שותפה ומנהלת פיתוח עסקי, וג'רמי רוטמן, מייסד שותף ברוטמן אייפי, משרד גלובלי לרישום פטנטים

 

 

כל מה שחדש, מעניין ומיוחד בהייטק הישראלי
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

הייטק בפקקים היא שילוב של פייסבוק לייב, ופודקאסט העולה בעמודי הפייסבוק של כלכליסט ואצטדיון הסטארט-אפ.

x