חדשות טכנולוגיה

הספאק של רוסק מתמזג עם רשת הענק ATI

הספאק האמריקאי שבה שותפה מנכ"לית לאומי לשעבר רקפת רוסק עמינח מתמזג עם רשת מכוני פיזיותרפיה בעסקה בשווי 2.5 מיליארד דולר

מאיר אורבך 07:2807.03.21

חברת הספאק האמריקאית Fortress Value Acquisition Corp, שבה שותפה מנכ"לית בנק לאומי לשעבר רקפת רוסק־עמינח, הודיעה על כוונתה להתמזג עם חברת ATI שמחזיקה רשת של מכוני פיזיותרפיה. רוסק־עמינח היא דירקטורית בחברה ומחזיקה בה 25 אלף מניות, שמהוות מעט מתחת ל־1% מכלל המניות בספאק. השווי הצפוי של החברה הממוזגת יהיה 2.5 מיליארד דולר על פי הדיווח. העסקה אושרה על ידי מועצות המנהלים של שתי החברות וצפויה לצאת לפועל ברבעון השני של השנה.

 

 

 

ATI מחזיקה ברשת של 900 מרכזים שונים של טיפולים בארה"ב שטיפלו ב־2.5 מיליון מטופלים לאורך שנות הפעילות. מחזיקת המניות העיקרית של ATI לפני העסקה וגם לאחריה היא קרן הפרייבט אקוויטי Advent שמנהלת נכסים והשקעות ב־66 מיליארד דולר.

 

תעשיית הטיפול מייצגת שוק מוערך של 22 מיליארד דולר. החברה נהנית מהנטייה של חולים רבים להעדיף טיפולים פיזיותרפיים על פני טיפולים פולשנייים דוגמת ניתוחים. מאז 2016 פתחה ATI כ־300 מרכזים חדשים ורכשה או שילבה 125 מרכזים נוספים.

 

Fortress Value Acquisition Corp גייסה 345 מיליון דולר מתוך כוונה לבצע מיזוג עם חברה אחרת. בהודעה שהוציאה החברה היא ציינה ש־ATI תקבל בעקבות המיזוג איתה כ־645 מיליון דולר שמורכבים מ־345 מיליון דולר שאותם גייסה Fortress ו־300 מיליון דולר נוספים של התחייבויות של מוסדיים שמצטרפים לעסקה.

 

 

רקפת רוסק עמינח רקפת רוסק עמינח צילום: DLD

 

 

דרו מקנייט, מנכ"ל FVAC, הגיב: "עקבנו אחר ATI זמן רב. מאז קנתה קרן אדוונט את העסק בשנת 2016, צפינו בצמיחתה של החברה, ובמיוחד בפתיחת 300 מרפאות חדשות. המשקיעים הנוכחיים של חברת ATI יישארו מחויבים לחברה הממוזגת ב־100% וימירו אליה את כל השקעותיהם ההיסטוריות בחברה בשווי של 1.4 מיליארד דולר".

 

כיום פעילותה העיקרית של רוסק־עמינח היא בפעילות הפינטק של Team8 (הצמחת חברות מתחום הפינטק בשלבים מוקדמים) שאותה היא מנהלת לצד יובל טל ורונן אסיא. מודל ההשקעה של הפעילות החדשה דומה לזה של Team8 בתחום הסייבר ויזהה בשלב מוקדם בעיות בעולם הפינטק, ואז יקים חברות מהשלב הראשון.

 

Team8 הוקמה ב־2014 על ידי שלושה בוגרי 8200 – מפקד היחידה לשעבר נדב צפריר, לירן גרינברג וישראל גרימברג. כעבור שלוש שנים הצטרף היזם והמשקיע יובל שחר כיו"ר.

x