$
הייטק והון סיכון

לומניס מוכרת את החטיבה הכירורגית לבוסטון סיינטיפיק בכ-1.1 מיליארד דולר

החטיבה הנמכרת של חברת המכשור הרפואי מיקנעם מעסיקה מאות עובדים בישראל ובעולם ועוסקת בפתרונות לייזר לניתוחים זעיר-פולשניים בתחומי האורולוגיה, אף אוזן גרון ועוד. בכוונת הרוכשת להשאיר את פעילותה בארץ

מאיר אורבך 14:4503.03.21

קרן ההשקעות בארינג פרייבט אקוויטי (BPEA), שרכשה את השליטה בלומניס ב-2019 בכמיליארד דולר, הודיעה שחתמה על הסכם למכירת החטיבה הכירורגית של החברה לענקית המכשור הרפואי העולמית בוסטון סיינטיפיק (Boston Scientific) תמורת 1.07 מיליארד דולר.  בכך תהפוך החטיבה לחלק אינטגרלי מחטיבת האורולוגיה של בוסטון סיינטיפיק.

 

 

בכוונת בוסטון סיינטיפיק להשאיר את פעילות החברה בארץ ולהפוך אותה למרכז מצוינות עולמי בתחום טכנולוגיות הלייזר. החטיבה מעסיקה מאות עובדים בישראל ובעולם כאשר לא ברור כמה מהם יעברו לעבוד בבוסטון סיינטיפיק. המספר המדויק ייקבע בשבועות הקרובים, כאשר תהליך ההפרדה של החטיבה יסתיים.

 

מכשיר לייזר של לומניס מכשיר לייזר של לומניס

 

 

לומניס מפתחת מכשירים רפואיים מבוססי אנרגיה המיועדים למגוון תחומים, בהם טיפולים כירורגיים, טיפולים אסתטיים וטיפולים בתחום העיניים והראייה. מטה החברה ממוקם ביקנעם והיא מעסיקה בארץ כ-450 עובדים (מתוך כ-1,500 בעולם). החטיבה הנמכרת הינה החטיבה הכירורגית, הכוללת פתרונות לייזר לניתוחים זעיר פולשניים בתחומי האורולוגיה, אף אוזן גרון ועוד.

 

מנכ"לית לומניס, ציפי עוזר ערמון מנכ"לית לומניס, ציפי עוזר ערמון צילום: אילייה מלניקוב

 

 

ציפי עוזר ערמון, מנכ"לית לומניס: "מבחינתנו זהו הישג כפול - גם נוכל להגיע לשווקים רבים נוספים על גבי הפלטפורמה של בוסטון סיינטיפיק ולהנגיש את הטכנולוגיה של לומניס לעוד עשרות מיליוני משתמשים ברחבי העולם, וגם נאפשר ללומניס להתמקד ולהשקיע בצמיחה מואצת בתחומי האסתטיקה ובטיפולי העיניים".

 

עסקי האסתטיקה וטיפולי העיניים של לומניס נותרים תחת בעלת השליטה הנוכחית, קרן ההשקעות BPEA, שרואה את תחומי הפעילות הללו כהשקעה אסטרטגית וכמנוף להמשך צמיחה משמעותית עבור לומניס ברחבי העולם. הקרן מייעדת להשקיע חלק מתקבולי העסקה בחזרה בפעילויות אלו.

x