$
30 דקות

30 דקות או פחות

"הבנו שנצטרך לפטר רבע מהעובדים. החלטנו להוריד משכורות ולהשאיר את כולם"

בסטארט-אפ האניבוק קיבלו איתות אזהרה מהעובדים הישראלים על השלכות הקורונה כשבארה"ב עדיין לא התייחסו אליה, כבר נערכו לקיצוצים ובסוף דווקא המציאו את עצמם מחדש. המנכ"ל עוז אלון מספר על השנה המטלטלת

שירות כלכליסט 09:0325.01.21

בחודש מרץ הקורונה עוד לא הורגשה בארה"ב, אבל העובדים הישראלים של האניבוק, שמפתחת מערכת לניהול קשרי לקוחות עבור פרילנסרים אמריקאיים, הרימו דגל אדום. באסיה כבר השתוללה הקורונה, מקרים ראשונים הגיעו לישראל, באמריקה היתה עדיין שאננות והעובדים בארץ הזהירו מההשלכות הצפויות. עוז אלון, המנכ"ל וממייסדי החברה, ישב עם סמנכ"לית הכספים והבין שאם לא יעשו משהו דרסטי הכסף בקופה ייגמר תוך פחות משישה חודשים.

 

 

 

לפרקים נוספים של הפודקאסט "30 דקות או פחות" ליחצו כאן

 

"הבנו שנצטרך לפטר רבע מהעובדים, התייעצנו לגבי זה וכולם אמרו שאין דרך אחרת", הוא משחזר בראיון לפודקאסט "30 דקות או פחות". "ראיתי שכולם מפטרים וחשבתי שאנחנו לא יכולים לשלוח את העובדים לשוק במצב הזה. ואז מצאנו פתרון אחר - להוריד משכורות. זה התקבל בהבנה בהנהלה, אבל היתה להם בקשה - שהם יספגו ירידה גדולה יותר במשכורת מאשר העובדים".

 

עוז אלון עוז אלון צילום: האניבוק

 

 

אלון מספר כי חלק מהעובדים האמריקאים תהו אם לא מדובר בתגובת יתר, כיוון שהמגפה כאמור עדיין לא הורגשה שם, אבל כולם הסכימו לתנאים החדשים, שכללו גם פיצוי - אופציות נוספות למניות החברה. "בדיעבד כולם יצאו מזה מורווחים", אומר אלון.

 

איך הצליחה החברה להמציא את עצמה מחדש, למה הוא ממליץ להקים סטארט-אפ עם בת הזוג, כפי שהוא עשה, מה הוביל להחלטה שלהם לחזור לישראל - ומתי תהיה החברה בשלה להנפקה? כל התשובות בפרק החדש של הפודקאסט "30 דקות או פחות".

 

 

ראיון שבועי עם יזמים, משקיעים ומנהלים בעולם ההייטק
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

 

מראיינים:

נבות וולק, איש הייטק.

אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט. 

x