$
חדשות טכנולוגיה

ג'וני אייב, האיש עיצב את האייפון, מצטרף ל-Airbnb

המעצב הראשי של ענקית הטכנולוגיה אפל, שאחראי בין השאר לעיצוב האייפון, האייפד והמק עובר לצוות העיצוב של Airbnb לקראת הנפקת החברה. אייב כבר סייע בעבר לחברה כשלקח חלק בעיצוב הלוגו הנוכחי שלה

רפאל קאהאן 11:4422.10.20
Airbnb צפויה לצאת להנפקה בקרוב ועל מנת לחזק את שורותיה היא גייסה את ג'ונתן (ג'וני) אייב, המעצב הראשי של אפל לשעבר, ומי שהיה אחראי על רוב עיצובים של מכשירי החברה בעשרים השנים האחרונות. הגיוס המפתיע מתבצע על רקע עזיבתו של המעצב הראשי של Airbnb, אלכס שלייפר, שיעבור למשרה חלקית אך לא יעזוב את החברה לגמרי.  

 

על פי הצהרת המנכ''ל ואחד המייסדים בריאן צ'סקי, מדובר במהלך משמעותי שנועד לחזק את צוות העיצוב, שסבל ממספר רב של עזיבות בשנה האחרונה. תפקיד הצוות מהותי מאוד בפעילות של החברה ונועד לחזק את המיתוג שלה. לדברי צ'סקי, אייב יסייע לחברה לפתח שורה של מוצרים ושירותים חדשים והוא צפוי להישאר תקופה ארוכה.

 

ג'וני אייב עובר ל-Airbnb ג'וני אייב עובר ל-Airbnb צילום: בלומברג

 

גיוס אייב אינו הפתעה מוחלטת. הוא כבר שיתף פעולה בעבר עם החברה לפני כ-6 שנים ולקח חלק בעיצוב הלוגו הנוכחי שלה. צ'סקי ואייב נחשבים מקורבים והאחרון אף כתב את הערך של צ'סקי ברשימת 100 האנשים המשפיעים של מגזין טיים ב-2015.

 

Airbnb הצליחה לשרוד את מגיפת הקורונה שגרמה לקריסה גלובלית של תעשיית התיירות, אך מצבה אינו מזהיר. לא מעט בכירים עזבו בשנה שעברה ובראשם נשיא החברה גרג גרילי. זאת ועוד, איירביאנבי פיטרה כרבע ממצבת כח האדם שלה במאי שעבר. שניים מהתפקידים הבכירים עדיין נותרו לא מאוישים, מנהלי חטיבת שירות הלקוחות והאמינות עזבו בשנתיים האחרונות וטרם נמצא להם מחליף וזאת למרות החשיבות של פעילות המחלקות האלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x