$
חדשות טכנולוגיה

זום משתדרגת: הצפנה מקצה לקצה, שירות כנסים וירטואליים ושילוב אפליקציות חיצוניות

באירוע מקוון, זום השיקה שלל שדרוגים ושירותים חדשים עבור משתמשי אפליקציית הווידאו צ'אט שהפכה לפופלארית ביותר בימי הקורונה ברחבי העולם ואף פתרה בעיות לא מועטות שסבלה מהן עד כה

רפאל קאהאן 20:4315.10.20
זום ערכה אמש (ד') אירוע מקוון בו חשפה מספר שידרוגים ושירותים חדשים עבור משתמשי אפליקציית הווידאו צ'ט הנפוצה ביותר כיום בשימוש. החברה לא חידשה יותר מדי, אך למרות זאת הראתה שהיא מנסה לספק מענה לבעיות העיקריות עליהן התלוננו המשתמשים.  

 

הצפנה מקצה לקצה של השיחות היתה עד כה בעייתית ביותר בזום. מעבר לקלות הבלתי נסבלת שאפשרה לאורחים לא קרואים להתפרץ לשיחות ועידה ולפוצץ אותן, זום לא אפשרה הצפנה גורפת של התקשורת בין המשתמשים למעט אם הייתם לקוחות משלמים. אך כעת כל זה מאחורינו. החברה הודיעה שבחודשים הקרובים היא תטמיע את התכונה הזו וכך היחידים שיוכלו לגשת לשיחות ועידה או להקלטות שלהן הם המשתתפים או מנהלי הוועידה.

 

יוגה בזום יוגה בזום צילום: Zoom

 

 

שירות נוסף שעשוי לעניין מאוד בימים אלה של קורונה היא פלטפורמה חדשה שמיועדת ליצור ולארח אירועי און ליין בחינם ובתשלום. לא ברור עדיין כיצד הפלטפורמה תיושם בפועל, אך על פי המידע שהציגה זום ניתן יהיה לייצר דרכה אירועים שונים ולשדר אותם בשידור חי. בנוסף ניתן יהיה לעקוב אחרי אירועים ואף לרכוש עבורם כרטיסים דרך האפליקציה. השירות עדיין בגדר הבטחה ולמרות שהוא פעיל, עדיין לא ברור כיצד יתומחר. לדברי החברה היא שוקלת לגבות עמלה של כ-1% על כך רכישת כרטיס. עם זאת היא לא תעשה זאת לפני 2021 או בהתאם לפופולריות של השירות החדש.

 

הרצאות בזום הרצאות בזום צילום: Zoom

 

גם למפתחים חיצוניים מצפה הפתעה. זום הודיעה שהיא פותחת את הפלטפורמה שלה לאפליקציות צד שלישי כגון סלאק, דרופבוקס, אטלסיאן, סיילספורס, קהוט או קורסרה. הרעיון הוא לאפשר למשתמשים גישה למשאבי האפליקציות השונות ישירות מתוך זום כדי למשל לשלוח מצגת למשתתפי הוועידה או לשתף אותם בסטטיסטיקות. שילוב של שירותי הדרכה או חינוך מאפשר כמובן לייצר מערכי שיעור או הרצאות שיעשו שימוש ביכולות של האפליקציות החיצוניות. לא ברור כיצד זום תתמחר את השילוב של השירותים החיצוניים באפליקציה שלה.

 

הפעלת אפליקציות צד שלישי בזום Zapps הפעלת אפליקציות צד שלישי בזום Zapps צילום: Zoom

 

מעבר לשלול החדשות הללו, זום גם הוסיפה מספר תכונות חדשות לאפליקציה עצמה: שילוב סצנות מאפשר למארח לקבוע נושא רקע מותאם אישית לפגישות שלו, או ליצור כאלה בהם מוטבעים קטעי וידאו של המשתתפים בשיחה אותם ניתן לשתף; תמיכה מלאה בשלל מסכי צ'ט חכמים כגון פורטל של פייסבוק או DTEN, כאשר בהמשך יצטרפו מסכי האקו Show של אמזון והאב מקס של גוגל; שירות חירום וירטואלי המאפשר ליידע משתתפים על מקרי חירום ולספק להם הדרכה בהתאם.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x