$
חדשות טכנולוגיה

הלך לעולמו וויליאם אינגליש, מחלוצי עולם המחשוב - וממציא משותף של העכבר

הניו יורק טיימס מדווח שאינגליש מת בשבוע שעבר בגיל 91. בשנת 1968, ביחד עם שותפו דאגלס אנגלבארט, פיתח את מה שנחשב לעכבר הראשון למחשב

שירות כלכליסט 20:1903.08.20

וויליאם "ביל" אינגליש (William English) אחד מחלוצי המחשוב, הלך לעולמו - הניו יורק טיימס דיווח היום כי אינגליש מת בשבוע שעבר כשהוא בן 91.

 

כחבר במכון המחקר של אוניברסיטת סטנפורד (Stanford Research Institute) ולצדו של דאגלס אנגלבארט (Douglas Englebart), סייע אינגליש לפתח את מה שנחשב לעכבר הראשון למחשב. בשנת 1968 הציגו השניים את מה שמכונה: "האמא של כל הדגמים" (Mother of All Demos).

 

המיצג האמור שרטט בקווים כלליים את הרעיונות שיהפכו שנים מאוחר יותר לחלק מהממשק המוכר של מחשבי ה-PC – בין היתר ממשק שימוש גראפי, עריכת טקסטים בתוך רשת, קישורים ושיחות וידיאו.

 

וויליאם אינגליש וויליאם אינגליש צילום: ויקיפדיה

 

 

מבין השניים, אנגלבארט נחשב לבעל החזון ואינגליש לשותף ולאחד היחידים שבאמת הבינו את רעיונות שלו והצליחו להוציאם לפועל. כך הוא פיתח את העכבר, על בסיס סקיצה של אנגלבארט.

 

באירוע המפורסם של 1968 הדגים אנגלבארט את הרעיונות שלו ובמקביל אינגליש ניהל עבור שניהם את העניינים מאחורי הקלעים.

 

לא קשה לזהות את המורשת של אינגליש ושותפו במחשוב של ימינו – מהעכבר דרך מסכי המגע ועד לשימושים הטקסטואליים. חלק מהרעיונות עדיין לא הגיעו לשלב הפיתוח אך כמה מהם ודאי ימצאו את דרכם בעתיד למיינסטרים של המחשבים.

x