שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

מגיפת הקורונה פגעה גם בהכנסות של IBM

החברה מדווחת על ירידה של 5.4% בהכנסות ברבעון השני של 2020. במקביל, הרווח למניה נפל ל-1.52 לעומת 2.81 ברבעון המקביל אשתקד

שירות כלכליסט 11:2221.07.20
מגיפת הקורונה פגעה גם בהכנסות IBM, שדיווחה על ירידה של 5.4% בהכנסות ברבעון השני ל-18.12 מיליארד דולר. במקביל, הרווח למניה נפל ל-1.52 דולר מ-2.81 דולר בתקופה המקבילה אשתקד.  

 

המנכ"ל החדש ארווינד קרישנה קיווה להחזיר את החברה למסלול צמיחה לאחר שנים של ירידה בהכנסות תחת המנכ"לית הקודמת ג'יאני רומטי. קרישנה התמקד בעיקר בחטיבות מחשוב ענן ובינה מלאכותית. אולם, התפרצות מגיפת הקורונה והמשבר הכלכלי הנלווה פגעו ברבים מהלקוחות העסקיים של החברה. בעקבות זאת, משכה החברה באפריל את התחזיות לשנה כולה ובחודשיים האחרונים פיטרה אלפי עובדים. "אנחנו מרגישים את ההשפעה של צעדי חסכון שחברות אמצו כדי לשמור על מזומן והון", הודה קרישנה בשיחה עם משקיעים.

מנכ"ל IBM ארווינד קרישנה מנכ"ל IBM ארווינד קרישנה צילום: IBM

 

בכל זאת, ב-IBM דיווחו על הכנסות של 6.3 מיליארד דולר בחטיבת מחשוב ענן ברבעון השני, עלייה של 30% משנה שעברה. בהתאם, סמנכ"ל הכספים ג'יימס קוואנו אמר כי החברה נמצאת בעמדה יציבה הודות לדריסת הרגל העולמית שלה ומאגר הלקוחות, שכולל גם חברות עמידות בסקטורים מרכזיים. עם זאת, חטיבת השירותים העסקיים, שמתמקדת בהענקת ייעוץ ושירותי ניהול, דיווחה על הכנסות של 3.89 מיליארד דולר ברבעון, ירידה של 7%.

 

משרדי יבמ בניו יורק משרדי יבמ בניו יורק צילום: בלומברג

 

על אף המאמצים של IBM להפוך לשחקנית מובילה בסקטור מחשוב הענן, היא משתרכת מאחורי אמזון ומיקרוסופט, שמרוויחות מהשכרת כוחות מחשוב לחברות ולקוחות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x