שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
גיימינג

רעשי הקהל במשחקי המחשב של פיפא מחליפים את הקהל האמיתי בשידורי הכדורגל בספרד

בעקבות נגיף הקורונה משחקי הכדורגל ברחבי העולם מתבצעים ללא קהל. חברת Mediapro, שמפיקה את שידורי הליגה הספרדית, בחרה דרך יצירתית להשתמש בספריית קטעי השמע שהוקלטו בעבור משחקי הוידאו של FIFA בניסיון לייצר חוויה יותר אותנטית בעבור הצופים

שירות כלכליסט 12:2119.07.20

בעוד נגיף הקורונה רושם נסיגה באירופה, אוהדי הכדורגל מחכים בקוצר רוח לחזרה לאיצטדיונים. מנהלי הליגות יודעים שזה עשוי לקחת זמן, לכן היה עליהם למצוא דרך להעלות את רמת הריגוש במשחקים שמתנהלים מאחורי דלתיים סגורות.

 

 

משחקי הליגה הגרמנית הראשונים שנוהלו מול איצטדיונים ריקים היו "חוויה חסרת נשמה", כך אמר טאחטו בנט, שותף בקבוצת Mediapro, שמפיקה את שידורי הליגה הספרדית. למדיפרו היו כמה רעיונות בנושא לאחר שעבדה עם החברה שבבעלותה סדרת משחקי המחשב של FIFA – EA Sports. ספרייתה של EA מכילה קטעי שמע של כל סוגי המשחקים והמצבים, שהוקלטו באיצטדיונים שונים, אשר עוזרים לה ליצור חוויה יותר אותנטית עבור גיימרים. כעת, מדיפרו משתמשת במשאב הזה כדי להכניס יותר אווירה למשחקים המשודרים מהליגה של ריאל מדריד וברצלונה.

משחק הכדורגל FIFA משחק הכדורגל FIFA צילום מסך

 

בכל משחק נוכח מהנדס קול שמזין לשידור קטעי תגובות אוהדים שהוקלטו עבור משחק הוידאו. אם הקבוצה המארחת מבקיעה, הטכנאי בוחר את הסאונד של הקהל הביתי חוגג, באותה מהירות שלוקח לאוהד אמיתי להגיב להתרחשות, כך אמר אוסקר לאגו, המפקח על הפקת שידורי המשחקים. אך יש גבול לריאליזם: מדיפרו לא משמיעה במשחקים תגובות קהל שליליות, כמו צעקות או שריקות בוז, גם כאלה של אוהדי הקבוצה הביתית. בפסקול לא נמצאות גם קללות או נאצות כלפי השופט או שחקנים ש"צוללים" בניסיון לסחוט עברה.

האם נמצא התחליף לאוהדי ברצלונה? האם נמצא התחליף לאוהדי ברצלונה? צילום: גטי אימג'ס

 

האתגר הבא עבור מדיפרו יהיה למלא איצטדיונים בקהלים וירטואליים שנראים יותר ריאליסטיים מדמויות הקרטון ששימשו בכמה משחקים מוקדמים. היא ניסתה מספר גישות, כמו עריכה של קטעי קהל שצולמו במשחקים קודמים, והחליטה לבסוף ליצור קהל וירטואלי שניתן להשתיל מאחורי המגרש. לצופים ניתנת גם האפשרות לראות את המשחקים ללא התוספות האלה. "היה סיכון שהקהל לא יאהב את זה – אבל הוא כן", לדברי לאגו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x